Outlander Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Outlander Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Outlander Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Outlander Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

1945'te, askeri hemşire Claire Randall, kocasıyla, İskoçya Dağlarında bir tür ikinci balayında savaşın sonunda yeniden bir araya geldi. Yürüyüş sırasında genç kadın, bu bölgelerde bulunan eski taş çemberlerden birini geçiyor. Birdenbire kendini zamanda geriye atılmış, bir İskoçya'da, Lord 1743 yılında savaş ve klan çatışmalarıyla parçalanmış bir yabancı buldu. Kendi hayatını ve kalbini riske atıyorlar.

Outlander Dizisinin Konusu Nedir?

İskoçya, 1945. Askeri hemşire Claire Randall, büyülü bir druid çemberinden geçer ve gizemli bir şekilde, kendisini savaş ve rakip klanların kan davaları nedeniyle parçalanmış bir ülkede bir yabancı olarak 1743 Dağlarına fırlatılmış olarak bulur. 1968'tir ve Claire'in sırrını kimseye açıklamadığı yirmi yıllık sessizliğin ardından, bakır rengi saçlı muhteşem bir kız olan kızı Brianna ile birlikte Peri Tepesi'ne geri döner.

Burada, ona zaman içindeki yolculuğunu ve başka bir hayatta ve başka bir çağda onu fetheden İskoç bir savaşçıya olan sevgisini anlatmak için cesaret arıyor. Claire'in İskoçya'nın ıssız ve ıssız topraklarından bir geçmişin baş dönmesine geri dönmesi sevgilisini bulmaya çalışacak. Zengin Versailles mahkemesine kadar taşınmıştı. Ama gitmesi gereken yol uzun olacak ve engel ve sürprizler olmadan olmayacak.

Zaman ve uzayda bir gezgin olan Claire Randall, "Amber Tılsımında" kızı Brianna'ya zor bir gerçeği açıklamaya başlamıştı: Resmen kaybolduğu 1945 ile 1946 yılları arasında, aslında düşmüştü, Jacobite asilzade James Fraser'e delicesine aşık olduğu onsekizinci yüzyıl İskoçya'sındaki Craigh na Dun'un büyülü taş dairesinde. James ve Claire, savaş alanları ile karanlık ve gizemli malikaneler arasındaki ateşli ve maceralı aşk hikayelerini tüketiyorlar.

Outlander Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

Claire Randal (Caitriona Balfe); Monaghan'dan İrlanda doğumlu, Steven Spielberg tarafından yapılan JJ Abrams'ın Super8 filminde başrol oynadı.

Jamie Frase (Sam Heughan); İskoçya'da doğdu, İskoçya Kraliyet Müzik ve Drama Akademisi'nden
mezun olduktan sonra birçok tiyatro rolü oynadı.

Frank Randall / Black Jack (Randall Tobias Menzies); Frank Randall bir İngiliz tarihçi, ancak İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz gizli servislerinde çalıştı. Claire Beauchamp Randall ile evli, savaştan sonra kendi şeceresine ilgi duymaya başladı.

Outlander Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dizi 5 sezondan ve 67 bölümden oluşur. Claire, İskoçya'da balayında bir tarih profesörü olan eşi Frank Randall ile birlikte 2. Dünya Savaşı hemşiresidir, ancak 7 yıl önce evlendiler, sadece bir savaş vardı ve partiyi ertelemek zorunda kaldılar. İskoçya'da karısından daha çok cadılarla ve kitap savaşlarıyla ilgileniyor, böylece sıkılıyor, yalnız başına dolaşıyor ve cadıların bir araya geldiği çemberde bir taşa çekiliyor. Uyandığında o kadar sarhoş olur ki, ona en az on kez anlatana kadar iki yüz yaşında olduğunun farkına varmaz. Bir grup İskoç soyguncu tesadüfen geçti, her biri diğerinden daha çirkin kırmızı ceketler tarafından kovalandı.

Outlander Dizisinin Genel Değerlendirmesi

Her şey 1945'te İskoçya'da, bir taş çemberi, geçmişe açılan sihirli bir kapı olan Claire Randall'ı on sekizinci yüzyıl İngiltere'sine fırlattığında başladı, burada İskoç asilzade Jamie Fraser ile tanıştı ve iki genç arasında ezici bir tutku patlak verdi. Şimdi bir efsane haline geldi. Şimdi, Claire'e eşit derecede kararlı ve büyüleyici bir başkahraman eşlik ediyor.

İngiltere ve Amerikan kolonileri arasındaki ilişkiler giderek gerginleşiyor ve savaş yakın. Claire ve Jamie'ye Kraliyet Valisi tarafından kızları Brianna, ortağı Roger ve oğulları Jemmy ile birlikte yaşadıkları büyük bir mülk verildi. İskoç Jamie'nin İngiliz komşuları ile ilişkileri hiçbir zaman pastoral olmamasına rağmen, tavizleri kaybetmemek için Jamie, bir alayı askere alma ve sözde Düzenleyiciler, İngiltere'nin denizaşırı konulara uyguladığı ihlallere şiddetle tepki veren silahlı adamlar.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS