Ozark Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Ozark Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Ozark Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Ozark Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Temmuz 2017'de ilk sezonuyla çıkış yapan Ozark, kesinlikle halkın büyük bir bölümünü fethetti. Şimdi dördüncü ve son sezonu görmek için bekleyen Ozark, 2021 yılında nedeniyle dizileri mevcuttur. Marty ve ailesinin değişimleri sona ermek üzere, ancak Meksikalı uyuşturucu kartelinin suç ortakları Byrdes için mutlu bir son olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ozark, Bill Dubuque ve Mark Williams tarafından oluşturulan ve Netflix tarafından dağıtılan bir Amerikan dizisidir.

Ozark Dizisinin Konusu Nedir?

Marty aslında en büyük Meksika uyuşturucu kartellerinden birinde para aklayıcı olarak ikinci bir işe sahip. İki iş arasında titiz bir hassasiyet ve dikkatle gezinmeyi çok iyi başaran Marty'nin ikili hayatında her şey harika gidiyor gibi görünüyor ve bunun farkında olan tüm ailesinin suç dünyasından neredeyse yabancılaşmasıdır. Tehlikeli bir müşteri büyük kayıplar bulduğu için işler ters gitmeye başladığında ve Marty korkunç patronlarıyla köşeye sıkıştığında, karısı Wendy'nin yanına taşınmaya karar verir.

Chicago'dan Ozarks'a, Marty'nin Boss Del Rio'yu ( Esai Morales) sigortaladığı Missouri'de sessiz bir küçük kasaba.) yeni şehirde büyük miktarlarda parayı hiç vakit kaybetmeden aklamak, federallerin dikkatinden uzaklaşmak ve yerel halkı istismar etmek daha kolay olacak. Ancak soğuk, kasvetli şehre taşındıktan sonra bile, hayat onların hiçbiri için kolay olmuyor.

Ozark dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

Aktörler: Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz, Skylar Gaertner, Julia Garner, Lisa Emery, Charlie Tahan, Janet McTeer, Tom Pelphrey'dir.

Marty Byrde, uyuşturucu karteli için kirli para aklayan bir finans danışmanıdır. Kötü bir anlaşmanın ardından adam, karısı ve iki çocuğu Charlotte ve Jonah ile birlikte çalıştığı Meksikalı patron Camino Del Rio'yu buranın daha kolay olduğuna ikna ederek Missouri'nin Ozarks kentinde küçük bir kasabaya taşınmaya karar verir.

Netflix'ten Ozark, içerik oluşturucu Bill Dubuque'un 1980'lerde okurken yaşadığı ve çalıştığı yerlere benzeyen Missouri, Ozarks Gölü kıyısındaki bir tatil köyünde geçiyor. Ancak, prodüksiyon maliyetlerini düşük tutmak için, çekimler çoğunlukla Georgia, Atlanta bölgesinde yapıldı. Ana set, Ozarks Gölü'ndeki büyük bir koyda yer alan moteller, kabinler ve konut birimleri dahil olmak üzere 60 yapı içeren bir mülk olan Alhonna Resort & Marina modeli üzerine inşa edildi.

Başrolün yanı sıra Jason Bateman, dizinin yönetici yapımcı ve yönetmenleri arasında yer alıyor.
Her bölümün başlangıcında, başlık, o bölümdeki olayları haber veren bir O içinde dört sembolle gösterilir. Semboller ayrıca OZARK kelimesini bir bütün olarak oluşturmak için ZARK harflerini oluşturur. Ozarks Gölü'nde, diziye saygı amacıyla Marty Byrde's adlı bir bar açıldı.

Ozark Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölümden Oluşur?

Dizi 3 sezondan oluşur ve her sezonda 10 bölüm yer alıyor. İlk on bölümle 21 Temmuz 2017'de Netflix'te yayınlanan Amerikan dizisi Ozark, hem platform orijinalleri arasındaki kötü tanıtım hem de belirsiz bir şekilde başka bir klasiği anımsatabilecek bir hikaye nedeniyle niş bir izleyici kitlesine ulaştı.

Birçoğu bu dizinin hikayesini, bir noktada uyuşturucu karteliyle iş yapmaya zorlanan normal bir işi yürüten bir aile erkeğinin değişimleriyle özet olarak birleştirilen Breaking Bad hikayesiyle karşılaştırdı.

Ozark Dizisinin Genel Değerlendirmesi

Yüzeyde benzerlikler belirgindir, ancak daha derin bir bakışta, hem karakterlerin karakterizasyonu hem de stilistik ve anlatı düzeyinde dizinin ne kadarının selefinden derin bir şekilde ayrıldığı anlaşılır. Buna rağmen birinci ve ikinci sezonlarda Drama Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu dalında iki Altın Küre adaylığı kazanan yıldız Jason Bateman sayesinde dizi büyük törenlerden büyük ilgi gördü. Primetime Emmy Ödülleri, Amerika Yazarlar Birliği ve Halkın Seçimi Ödüllerinde çeşitli bölümlerde ödüller aldı.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS