Rock Müzikaller’de Tina Turner sürprizi

Rock Müzikaller’de Tina Turner sürprizi

Rock starlarla müzikal starları aynı sahnede buluşturan Rock Müzikaller projesinin kadrosunda yer alan ünlü isimler bir araya geldi. Projenin kostümlerini ise ünlü moda tasarımcısı Arzu Kaprol hazırlıyor. Rock dünyasının efsane ismi Tina Turner’ın hayatını anlatan müzikalden seçilmiş bir parçayla projede sahne alacak ünlü ismin kim olduğu ise henüz açıklanmadı.

Haftalar süren provalarla 24 Eylül pazartesi akşamı Harbiye Açıkhava’da Broadway rüzgarı estirecek olan Rock Müzikaller projesinin kadrosundaki tüm solistlerin solo performanslarının yanında birbirleriyle yapacakları düetler de yer alıyor.


2007 yılında ilk kez sahnelendiğinde gecenin en beğenilen performanslarından olan Hayko Cepkin’in yorumladığı Gethsemane parçasını bu sene Ferman Akgül farklı bir kurguyla yorumlayacak.


Zuhal Olcay Eva Peron mu oluyor?


Yıllar sonra ilk defa bir müzikal projede guest star olarak sahne alacak olan Zuhal Olcay’ın Eva Peron karakterini mi yoksa süpriz bir karakteri mi canlandıracağı ise merak konusu oldu.


Rock dünyasının efsane ismi Tina Turner’ın hayatını anlatan Tina Turner müzikalinden seçilmiş bir parçayla Rock Müzikaller projesinde yoğun ajandasına rağmen sahne almayı kabul eden ünlü ismin kim olduğu ise gecenin sürprizi olduğu için açıklanmadı.


Rock Müzikaller Yeniden projesi, daha önce Senfonik İbrahim Tatlıses, Senfonik Şebnem Ferah, Broadway’den İstanbul’a Müzikaller gibi çok ilgi gören projelere de imza atan Nurcan Karaca’ya ait. Müzik direktörlüğünü  ünlü müzik adamı Tuluğ Tırpan’ın yaptığı “Rock Müzikaller” projesi için hepimizin aşina olduğu ”Hair”, “We Will Rock You”, “Rock of Ages”, “American Idiot”, “Jesus Christ Superstar”, ”Footloose”, “Rent”, “Aida” gibi ünlü rock müzikallerinden seçilen iddialı bir repertuvar hazırlandı.


Duayen Haldun Dormen’in yetiştirdiği genç yeteneklerden Onur Turan projenin yine yönetmen koltuğuna otururken koreografisini ise yine Nur Sonbahar yapıyor.


Müzikalseverlere bir Broadway gecesi yaşatacak olan gösteri 24 Eylül akşamı Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelenecek.


Müzik Direktörü: Tuluğ Tırpan
Reji: Onur Turan
Koreograf: Nur Sonbahar
Guest Star: Zuhal Olcay
Müzikal starlar: Aslı Gökyokuş, Ayça Varlıer, Erdem Yener, Evrencan Gündüz, Fatma Turgut, Ferman Akgül, Gripin, Güvenç Dağüstün, Özge Borak, Özge Fışkın, Seran Bilgi, Şehnaz Sam

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS