"Masanın Altında" İzmir'de prömiyer yaptı

"Masanın Altında" İzmir'de prömiyer yaptı

Fransız yazar, illüstratör, ressam Roland TOPOR'un Masanın Altında adlı oyunu, 8 Ocak akşamı Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Özdemir Nutku Sahnesi'nde prömiyer yaptı.

Sahne Sanatları Bölümü eğitimi içinde önemli yer tutan sahne uygulaması dersi kapsamında ''oyunun seyirci ile buluşması'' çerçevesinde oyunculuk, dramatik yazarlık ve sahne tasarımı üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin ortaklaşa çalıştıkları proje, önceki yıllarda sergilenen oyunlar gibi herhangi bir öğrenci çalışmasının çok ötesinde bir emek ve bütünlük içinde seyirciye sunuldu. 


Masanın Altında, Nazi zulmüne maruz kalan ailesinin izlerini taşıyan Roland Topor'un, babasının ölümünden sonra yazdığı bir oyun olarak biliniyor. Aidiyet yoksunluğu, göçmenlik, yurtsuzluk gibi temalar çerçevesinde yalın insani özellikleri naif bir yaklaşımla sergileyen oyun, Topor'un en çok sahnelenen oyunlarından biri.


Sibel Erdenk'in yönettiği Masanın Altında, 26 Şubat'a kadar her Cuma saat 20.00'de Güzel Sanatlar Fakültesi Narlıdere Özdemir  Nutku Sahnesi'nde ücretsiz olarak izlenebilir. 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS