Efsane grup 17 yıl sonra yeniden İstanbul’da

  1. Kültür Sanat
  2. Sahne
Efsane grup 17 yıl sonra yeniden İstanbul’da
Efsane grup 17 yıl sonra yeniden İstanbul’da

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, düzenlenecek 25. İstanbul Caz Festivali, rock müziğin dev ismi Nick Cave ve grubu The Bad Seeds’ı ağırlamaya hazırlanıyor.

Müzik dünyasının en önemli sanatçıları arasında kabul edilen Nick Cave & The Bad Seeds, 2001’de yine İstanbul Caz Festivali kapsamında verdiği konserden tam 17 yıl sonra 10 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta tekrar hayranlarıyla buluşacak.

Kırk beş yıllık müzik kariyeri boyunca çok sayıda sanatçıya ilham kaynağı olmuş, Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı, besteci, senaryo yazarı, şair ve aktör Nick Cave ile sanatçının müzik kariyerinde ayrılmaz bir yeri olan Warren Ellis ve ekibin daimi birer parçası olmuş Thomas Wydler, Martyn P. Casey, Jim Sclavunos ile gruba son iki albümde dahil olan gitarist George Vjestica ile besteci ve perküsyonist kimliğiyle tanınan Toby Dammit’ten oluşan The Bad Seeds İstanbul Caz Festivali kapsamında 10 Temmuz Salı akşamı "%100 Music" desteğiyle uzun zaman hafızalardan çıkmayacak bir performansa imza atacak.

Nick Cave and The Bad Seeds’in hafızalardan silinmeyen parçalarından oluşturulan çalma listesini, takip edilebilirsiniz.

Nick Cave & The Bad Seeds’in canlı konser filmi “Distant Sky” özel gösterimiyle İstanbul Film Festivali’nde Nick Cave & The Bad Seeds’in 10 Temmuz konseri öncesinde grubun Ekim 2017’de Kopenhag’da Kraliyet Arena’sında verdikleri canlı konser filmi “Distant Sky” tüm dünyayla aynı anda yapılacak özel gösterimleriyle 12 Nisan Perşembe İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak.

“Distant Sky”da yeni albümleri Skeleton Tree’de yer alan müthiş şarkıların yanında bilindik klasikleri de seslendiren, Nick Cave ve grubu The Bad Seeds’e sahnede post-punk’ın yaşayan en önemli temsilcilerinin eşlik edeceği bu özel gösterimde izleyiciler sanatçının sahnede nasıl devleştiğine beyazperdeden şahit olacak.

Nick Cave hakkında

PJ Harvey, Blixa Bargeld, Shane McGowan, Flaming Lips, Pulp, Johnny Cash, Marianne Faithfull, Kylie Minogue, Debbie Harry gibi müzik tarihinin son yüzyılını alt üst etmiş isimlerle yaptığı işbirlikleri, düetler ve edebiyat ile sinemaya da dokunan disiplinlerarası sanatsal üretimiyle günümüzün en önemli müzisyenleri arasında sayılan Nick Cave & The Bad Seeds, grup olarak, üyelerinin tek tek başarabileceklerinin çok ötesine geçen bir yaratıcı güç ortaya çıkarıyor. Geçtiğimiz otuz yılın en heyecan verici, en etkili gruplarından biri olmalarının yanı sıra, Nick Cave ve müzisyen ekibi, 1984 tarihli From Her to Eternity’den bu yana, 35 yıla yayılan kariyerleri boyunca neredeyse her iki yılda bir albüm üretkenliğini tutturup dünya üzerindeki hiçbir sese benzemeyen işlere imza attı. Grup üretimlerini, hepsi ayrı birer şiir kitabı ve modern rock mucizesi olan 16 uzunçalarla taçlandırdı. Nick Cave & the Bad Seeds bugün en yenilikçi, en üretken ve en ilham verici topluluklar arasında sayılıyor.

İstanbul Caz Festivali 25. yılında da Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleştirilecek. Festival bir kez daha tüm şehre yayılarak, dünya yıldızları ile Türkiye’den usta müzisyenlerin bir araya geleceği bir buluşmaya dönüşecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS