Yoğun ilgi gören “Hoşgeldin Boyacı”dan; bir haftada iki oyun

A A

22.02.2017 - 11:34 | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

Sahnelenmeye başladığı günden bu yana tiyatroserverlerden yoğun ilgi gören “Hoşgeldin Boyacı”; bir hafta içerisinde İstanbul’un iki yakasında sahnede olacak. Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in birlikte rol aldığı “Hoşgeldin Boyacı”, 27 Şubat Pazartesi akşamı Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde, 2 Mart Perşembe akşamı ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

Yoğun ilgi gören “Hoşgeldin Boyacı”dan; bir haftada iki oyun

Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu “Hoşgeldin Boyacı”da; yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ile tatilinden yeni dönen Marcia (Berna Laçin), tadilat ve boya işleri yarım kalmış evine geldiğinde önce değişen boyacıyla (Erdal Özyağcılar) ardından sevgilisinin karısı (Gözde Çetiner) ile karşılaşır. Her üçünü de sürprizli bir gün beklemektedir.

Daha ilk dakikalardan, karakterlerin içinde bulunduğu çıkmazın nasıl komik bir hal alacağının sinyallerini veren oyun; insanların birbirine ihtiyacı olduğunda sınıf ayrımının nasıl ortadan kalktığını komediyle sarmalanmış bir dille anlatıyor.

Donald Churchill imzası taşıyan “The Decorator” oyunu, Füsun Günersel’in çevirisiyle, “Hoşgeldin Boyacı” adıyla tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Yönetmenliğini Arif Akkaya’nın üstlendiği gülmecesi bol oyunun dekor tasarımı da Akkaya ile Sırrı Topraktepe’nin, kostüm tasarımı ise Feyza Zeybek’in imzasını taşıyor.

dyo’nun katkılarıyla hayata geçirilen ve renklenen iki perdelik “Hoşgeldin Boyacı”; 27 Şubat 2017, Pazartesi akşamı Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde, 2 Mart 2017, Perşembe akşamı ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Başlama saati 20:30 olan oyunlara ait biletler; Biletix’ten ve salonların gişelerinden temin edilebilir.