Sancaktepe Belediyesi çizgi roman okulu açtı: Spiderman, padişaha karşı

Sancaktepe Belediyesi çizgi roman okulu açtı. Gazeteci Fehmi Demirbağ'ın "Dünyada Spiderman'i bilmeyen çocuk yok, bizim de hikayelerimiz var" diye konuştuğu açılışta, Osmanlı padişahlarının çizimleri sergilendi.Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’ndeki açılış törenine, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in yanı sıra ilçe protokolü ve çok sayıda öğrenci katıldı. Kurdele kesimiyle başlayan açılış programı, Başkan Erdem’in öğrencilerin sınıflarını ziyaret etmesiyle sona erdi.

Gençlere başarılar dileyerek sözlerine başlayan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, ‘‘Bugün hocalarımızın gayretleriyle burada belediye olarak sultanlarımızın ve padişahlarımızın fotoğrafları çizgi roman şeklinde resmedilmiş, sergileniyor. Ben hocalarımı tebrik ediyorum. Sancaktepeli gençlere, onların istikballerini katkı sağlayacak önemli bir çıkış yolu. Gençlerimizi de kutluyorum ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Çocuklara çizgi romanı sevdirdiğini ifade eden gazeteci yazar Fehmi Demirbağ ise, “Çocuklarımızı batının sanal kültür kahramanlarıyla tek yanlı olarak yetiştirmeyelim. Bizim de kendi çocuklarımıza anlatacak hatta kendi çocuklarımız üzerinden dünya çocuklarına anlatacağımız hikayelerimiz var. İyilik, merhamet ve medeniyeti ifade eden hikayeler. Tabii çizgi roman deyince, şunu da anlamak lazım çizgi ve roman hem çizimin hem de edebiyatın bir arada yer aldığı bir sanat dalı. Aynı zamanda ekonomi, yani markalaşma. Bugün Spiderman’i dünyada bilmeyen yok, Spiderman’ın çarşafını oyuncağını kullanmayan çocuk da yok. Bu aynı zamanda para, yani kültür ekonomisi kavramının da karşılığıdır çizgi roman” dedi.

Çizgi romanın hayatını değiştirdiğini ifade eden Merve Gedik ise “Bu yaptığım çalışmalar hayatıma da çok yansıdı, gerçekten hayatımda ilk kez bir şeyi bu kadar severek yapıyorum. Hocalarıma çok teşekkür ediyorum, gerçekten bir yeteneğim vardı ama nasıl yöneleceği mi bilmiyordum onlar sayesinde çizgi romanla tanıştım. Burada vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum. Hayatıma çok güzel şeyler kattı burası. Eli kalem tutan ve gerçekten çizmeyi seven herkesi buraya bekliyoruz” dedi.

Bu okul sayesinde çizgi romanla tanışan 8 yaşındaki Melih Özer ise “Buraya altı haftadan beri geliyorum. Öğretmenlerim ve arkadaşlarım beni çok iyi karşılıyor. Çizmek çok güzel bir duygu. Çizimin matematikle ilişkisi olduğunu anladım, matematiğim de çok iyi o yüzden çizimin de gayet iyi” ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS