Altın Koza Film Festivali'nin de adı değişiyor

Altın Koza Film Festivali'nin de adı değişiyor

Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin adı, kentin daha iyi tanıtılması için "Uluslararası Adana Film Festivali" olarak değiştiriliyor. Ancak büyük ödül Altın Koza Ödülü olarak verilmeye devam edecek.

Uluslararası Altın Koza Film Festivalinin adının "Uluslararası Adana Film Festivali" olarak değiştirilmesinin planlandığı bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, AA muhabirine, festivalin Adana'nın sembollerinden biri olduğunu söyledi.

Dünyanın her yerinde film festivallerinin yapıldığı şehirle ilgili anıldığını, bu festivalin de öyle olması gerektiğini düşündüğünü belirten Sözlü, şunları söyledi:


"Önümüzdeki yıl 23'üncüsü gerçekleştirilecek 'Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin adı, kentin daha iyi tanıtılması için 'Uluslararası Adana Film Festivali' olarak değiştirilecek.

Ancak büyük ödül 'Altın Koza Ödülü' olarak verilecek. Böylece festivalin şehrimizin mesajını daha iyi vereceğini, bu isimle anılmasının kente daha iyi katkı koyacağını düşünüyorum. Söz konusu isim değişikliği için gerekli çalışmaları başlattık.

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin de adından "Altın Portakal" tamlaması kaldırılmıştı. Buna gerekçe olarak, Cannes Film Festivali'nin ödülü Altın Palmiye, Berlin Film Festivali'nde en iyilere verilen Altın Ayı ve Venedik Film Festivali'nin en büyük ödülü Altın Aslan'ın festival adında yer almaması gösterilmişti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS