Arabalı sinemada “Grease” otomobilleri

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
Arabalı sinemada “Grease” otomobilleri
Arabalı sinemada “Grease” otomobilleri

1950’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkan ve sonrasında tüm dünyada vazgeçilmez hale gelen Arabalı Sinema etkinliği bu yıl, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Üyeleri, Hollywood’un efsaneleşmiş müzikal filmi "Grease" filmi, yarım asrı deviren klasik araçlardan izlenecek. Etkinlikte, John Travolta’nın yarış sahnesinde yer alan 1948 ve 1949 model otomobillere eşdeğer filmin görselleriyle sergilenecek.

13 Ağustos’ta Tuzla Marina Arena’da gerçekeşecek olan etkinlik, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin, açık havada sinema ekibinin teknik destekleriyle gerçekleştirilecek.1950’li ve 1960’lı yıllara ait, bir döneme damgasını vurmuş, birbirinden renkli Chevrolet, Ford,Cadillac, Plymouth, Desoto,Pontiac,Dodge gibi markaların bulunduğu onlarca klasik araç yer alacak.

Rock’n roll’un, komedinin, romantizmin ve sınırsız eğlencenin yer aldığı, başrolleri John Travolta ve Olivia Newton-John’un paylaştıkları Grease, Türkiye’de ilk kez arabalı sinema organizasyonuyla klasik otomobillerden izlenecek. Filmin yarış sahnesinde John Travolta’nın kullandığı beyaz renkteki 1948 model Ford ve siyah renkteki 1949 model Mercury film sahnelerinden görsellerle süslenmiş şekilde dev perdenin yanında yer alacak.

İKOD üyelerinin dönem kostümleriyle katılacağı ve dans gösterilerinin de yer alacağı etkinlikte, birçok konsere ev sahipliği yapan ve deniz manzaralı İstanbul’un en büyük açık hava etkinlik alanı Tuzla Marina Arena’da gerçekleşecek. Klasik otomobil severler arabalı sinema öncesinde, Via Sea Temapark bünyesinde yer alan ve dünyanın ilk iklim temalı akvaryumunu ziyaret edecekler.

İKOD, klasik araçlarla arabalı sinema etkinliğini ilk kez  “Casablanca” filmiyle yapmıştı. Geçtiğimiz yılki etkinlikte ise “Hababam Sınıfı” filmleri yer aldı.

Kulübün amacı ise birer tarihi değer olarak gördükleri klasik otomobilleri geleceğe taşımak ve yeni nesillerle, bir dönemin şahitleri olan bu araçları buluşturmak olarak nitelendiriliyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS