Avatar'ın devam filmleri çekiliyor

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
Avatar'ın devam filmleri çekiliyor
Avatar'ın devam filmleri çekiliyor

Sekiz yıl kadar önce vizyona giren ve üç boyutlu filmleri ile beğeni toplayan Avatar'ın devam filmleri için çekimler başladı.

James Cameron’ın yönetmenlik koltuğunda oturacağı dört yeni film de direkt olarak arka arkaya çekilecek ve bu yüzden dört filmin bütçelerinin toplamı 1 milyar dolar seviyelerini aşmış durumda.

Shift Delete'de yer alan habere göre, bu da seriyi tarihin en pahalı prodüksiyona sahip sinema filmi olarak tarihe geçirecek. Seride ilk filmde yer alan oyuncuların neredeyse tamamı korunurken, Fear The Walking Dead serisinden tanıdığımız aktör Cliff Curtis bu kez başrolde yer alacak. Cliff Curtis yapımda Metkayina kabilesinin lideri Tonowari karakterini canlandıracak.

Avatar 2’nin 18 Aralık 2020’de, Avatar 3’ün 17 Aralık 2021’de ve serinin şimdilik son halkası olacak dördüncü filmin ise 19 Aralık 2025 tarihinde vizyona gireceğini ve bu vizyon tarihlerinin de Star Wars ile çakışmaması adına değiştirilmiş olduğunu da belirtelim. Serinin beşinci filmi için ise açıklanmış bir vizyon tarihi şimdilik bulunmuyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS