'Benim Varoş Hikayem' sadece BluTV'de

Binlerce yerli, yabancı film ve özel yapımı seyircileriyle buluşturan ve her gün birbirinden farklı yeni filmlerle içeriğini zenginleştiren BluTV, yılın en beğenilen belgesellerinden Benim Varoş Hikayem'i seyirciyle buluşturuyor. Belgesel, Adana Ceyhan'ın arka sokaklarını konu ediniyor.Karakterler 'varoş' hikayelerini kendileri anlatıyor
Yönetmenliğini Yusuf Ozan Korkut’un üstlendiği, 2017’nin en çok ses getiren yerli belgesellerinden Benim Varoş Hikayem, Adana Ceyhan’ın “varoş” olarak adlandırılan bölgelerinde yaşayan karakterlerin benzersiz hikayelerini onların ağızlarından aktarıyor.
Sıfır Bir hayranları bu belgesele bayılacak
Özellikle, Adana Hürriyet Mahallesini anlatan Sıfır Bir dizisi hayranlarının çok seveceği bu belgeselde seyirci, Culluk Yusuf, Pele Dayı, Feminist köy muhtarı Naime, mahallelerinin Robin Hoodları sayılabilecek Rokko ve çetesi ile mahallenin büyük abisi Cihangir gibi birbirinden renkli karakterlerin hayatlarına tanıklık ediyor.
'Belgeseli Türkiye'de göstermeyi düşünmüyordum'
Yusuf Onat Korkut'un BirGün'den Hülya Çam'a verdiği röportajda filmi ilk başta Türkiye'de göstermek istemediğini söylerken isminin nasıl ortaya çıktığını da anlattı: "Filmin ilk adı ‘01 Suburban Stories’ydi. Çekimler sürerken bir baktım ‘Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana’da’ diye bir dizi çıkmış. Biz de ‘My Suburban Stories’ yaptık. Türkiye’de göstermeyi düşünmüyordum önceleri. Sonra süreç farklı gelişti. Filmin fragmanı sosyal medyada ünlü oldu. Bir gazeteci de filmin adını Türkçeye çevirip ‘Benim Varoş Hikâyem’ olarak yazınca isim üzerine yapıştı. Film, doğup büyüdüğüm yoksul varoş mahallemi benim bakışımla anlattığından uygun da durdu ismi."
Çekimler bir buçuk yıl sürdü
Yönetmen Yusuf Onat Korkut'un Ankara'da yaşarken belgeselin çekimleri başladı. Zaman zaman Adana'ya gidip çekimlere devam eden Korkut, şehre gitmeden önce oyuncularla konuşup plan program yaptıklarından bahsediyor.
BluTV'den izleyebilirsiniz
Benim Varoş Hikayem'i BluTV'den izleyebilirsiniz.
Benim Varoş Hikayem'e ait bazı fotoğraflar
10 / 12
'Benim Varoş Hikayem' sadece BluTV'de
11 / 12
'Benim Varoş Hikayem' sadece BluTV'de
12 / 12
'Benim Varoş Hikayem' sadece BluTV'de
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS