Berlusconi'dan Loro filmi için sert tepki: "Siyasi bir saldırı"

Berlusconi'dan Loro filmi için sert tepki: "Siyasi bir saldırı"

İtalyan eski başbakanı Silvio Berlusconi çevrilmekte olan ve “Bunga Bunga” günlerini anlatan film hakkında “Bu bana siyasi bir saldırıdır. Kabul edilemez” dedi.

İtalya eski başbakanı Silvio Berlusconi Oscar ödüllü yönetmen Paolo Sorrentino'nun çekimlerine başladığı “Loro” (Onlar) filmi için ilk kez konuşarak “Bu film bana siyasi bir saldırıdır ve kabul edilemez” dedi.

Silvio Berlusconi’yi karakter oyuncusu Toni Servillo’nun canlandırdığı film, eski başbakanın malikanelerinde verdiği ve Kuzey Afrika dansı “Bunga Bunga” adıyla anılan bol eskortlu eğlence partilerini konu ediyor. Kurduğu Forza İtalia partisini tekrar canlandırmak için liderliğe soyunan Silvio Berlusconi “Loro” (Onlar) filmi için çok sert konuşarak “Bu bir skandaldır. Tam seçim kampanyaları öncesi bu tür ortaya atılan görsel iftiralar tam bir skandaldır. Beni hedef alan bu bilinçli ve programlı eylemler siyasi bir saldırıdır ve kabul edilemez” eklemesi yaptı. 

Yönetmen Paolo Sorrentino ise “Bunga Bunga” eğlence partilerinin İtalya’nın siyasi tarihin bir gerçeği olduğunu belirterek “Bu yüzden Silvio Berlusconi yargılanıp hapis cezası almıştı” yorumunda bulundu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS