Bu film müzik yolculuğunuza yön verecek

A A

10.02.2016 - 13:47 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

Hayatın müziksiz geçmeyeceğini düşünen, bunu düşünmekle kalmayıp üreten, bir enstrüman çalan, şarkı söyleyen ya da dj'lik yaparken kendini harika hissedenlerden misiniz? O zaman bu belgesel tam size göre. Red Bull Music Academy başvuru dönemi kapsamında 19 Şubat Cumartesi günü İzmir Fransız Kültür Merkezi'nde ücretsiz gösterilecek olan "What Difference Does It Make? A Film About Making Music" hem ilham verici hem de harekete geçirici.

Bu film müzik yolculuğunuza yön verecek

1998'den bu yana düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından müzisyenleri aynı çatı altında toplayan Red Bull Music Academy, kuruluşunun 15'inci yılında o dönem New York City'de gerçekleşen Red Bull Music Academy sırasında ödüllü yönetmen Ralf Schmerbeg ile müziğe odaklanan bir belgesel yapma kararı aldı.

What Difference Does It Make? A Film About Making Music isimli belgeselde Brian Eno, Lee 'Scratch' Perry, Giorgio Moroder, Nile Rodgers, Richie Hawtin, James Murphy gibi müzik efsaneleri de yer alıyor.

Daha önce 60'ı aşkın ülkede gösterilmiş olan film, müzik üretim sürecine odaklanırken, hayatın kendisiyle de ilgili sorular sordurtuyor. Akademi'ye katılan genç katılımcıların, profesyonel müzisyenlerle bir araya gelme sürecini, onlardan öğrendiklerini, müziği ve hayatı nasıl algıladıklarını gördüğümüz belgeselde yaratıcı sürecin zorlayıcı ve ilham verici yanlarına da şahit oluyoruz.

Müzik fotoğrafları ile "seslerin ötesinde" bir dünyaya yolculuk

Belgesel filmi, 20 Şubat Cumartesi günü saat 17.00'de İzmir Fransız Kültür'de izleyebilir, 19 Şubat Cuma ve 20 Şubat Cumartesi 1888'de düzenlenecek iki ayrı Red Bull Music Academy etkinliğinde iyi müziğe doyabilirsiniz.

19 Şubat Cuma - 1888
23.00 Marshall Jefferson
DJ Set: Kaan Düzarat

20 Şubat Cumartesi
Film Gösterimi
17.00 Fransız Kültür Merkezi

20 Şubat Cumartesi - 1888
23.00 Ahu ve Ali Gültekin

Red Bull Music Academy'ye 7 Mart'a kadar başvuru yapmak mümkün, başvuru için adres: apply.redbullmusicacademy.com