Bu hafta 6 film vizyona girecek

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 6 film sinemaseverlerle buluşuyor."Poyraz Karayel: Küresel Sermaye"
Yönetmenliğini Osman Taşçı'nın üstlendiği, Poyraz Karayel dizisinden uyarlanan "Poyraz Karayel: Küresel Sermaye" adlı film izleyiciyle buluşacak. Aksiyon türündeki film, bir mafya babasının kızını kurtarmak için giriştiği tehlikeli ve komik maceraları anlatıyor.
"Papatya"
Yönetmenliğini ve senaristliğini Mehmet Güldoğan gerçekleştirdiği, dram ve komedi türündeki film, günleri sıradan bir şekilde geçen, babasız büyümüş öğrenci Umut ile en yakın arkadaşı Nuri'nin yaşadığı maceraları ele alıyor.
"The Party"
Yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Sally Potter'ın "The Party" adlı film, konusuyla komedi ve dram türünü bir araya getiriyor. Muhalefet partisinde siyaset hayatını sürdüren Janet, yeni ve önemli bir göreve getirilmesi şerefine sadece en yakın arkadaşlarının çağrılı olduğu bir parti düzenler. Davetli herkesle birlikte Janet da çok neşelidir ancak eşi Bill'in yaptığı hiç beklenmedik bir açıklama yaparak herkesin şok olmasına ve partinin çığrından çıkmasına neden olacaktır.
"Somali Korsanları"
ABD, Güney Afrika ve Somali yapımı "Somali Korsanları" adlı film, Somali korsan çetelerinin araştırmaya giden genç gazeteci Jay Bahadur'un yaşadıklarını konu ediniyor.
"Godard ve Ben"
Michel Hazanavicius'un yönettiği "Godard ve Ben" adlı yapımda, ünlü aktör Louis Garrel, 1967 yılının en büyük yönetmenlerinden olan "Jean-Luc Godard" karakterini canlandırıyor. Dram ve romantik türündeki filmin konusu ise; film çekimleri sırasında birbirine aşık olan iki kişi evlenir. Her şeyin yolunda gittiği sırada filmin yarattığı tepki, Jean-Luc'un kendini sorgulamasına neden olur. 1968 olayları bu süreci daha da güçleştirecek ve Jean-Luc'u büyük bir krize sokacaktır.
"Yeni Yıl Tehlikede"
Komedi türündeki yapımın oyuncu kadrosunda, Golshifteh Farahani, Pio Marmaï, Audrey Tautou ve Jean-Pierre Bacri yer alıyor. Film, 3 yaş ve üzeri çocuklara hitap ediyor. Elflerinin hastalanmasıyla birlikte Noel Baba'nın yeni yıl günü çocuklara verecekleri hediyeleri yetiştirmek amacıyla giriştiği maceraları sinemaseverlere anlatacak.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS