Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu Türkiye Haber Kameramanları Derneği'nin geleneksel yarışmasında oy kullandı

Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu Türkiye Haber Kameramanları Derneği'nin geleneksel yarışmasında oy kullandı

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından aralıksız 21 yıldır düzenlenen Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda oy kullandı. İki lider de “Filistin” hassasiyeti göstererek, "Filistinli Kızın Direnişi" isimli görüntüyü ödüle layık buldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroglu'nu ziyaret eden dernek yönetim kurulu, liderlere haber kameramanlarının çalışma alanlarındaki yaşadığı zorlukları anlattı. Haber Kameramanlarının kamuoyunun gözleri ve kulaklar olduklarını belirten Dernek Başkanı Aytekin  Polatel, kameramanların zor bir görevi yerine getirdiğini ifade etti. Polatel, kameramanların çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda liderlerin yardımcı olmasını istedi.  


Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun da ortak görüşü "Haber kameramanlarının zor bir görevi başarıyla yerine getirdikleri" oldu. Başkan Polatel, iki lidere de haber kameramanlarına verdikleri destekten dolayı teşekür etti.


Başbakan Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile yapılan ayrı ayrı görüşmede, Yılın Haber Görüntüsü kategorisinde yarışan görüntüler liderlere izlettirildi. İki lider de, oylarını aynı görüntü için kullandı. Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu, yılın en iyi haber görüntüsü olarak "filistinli kızın direnişi" rumuzlu haberi seçti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS