Ercan Kesal bu kez yönetmen koltuğunda

Ercan Kesal bu kez yönetmen koltuğunda

Ercan Kesal bu kez yönetmen koltuğunda

Oyuncu ve yazar Ercan Kesal, Metin Erksan'ı anlattığı "Kendi Işığında Yanan Adam" kitabının imza gününde okurlarıyla bir araya geldi. Kesal, söyleşisinde temmuz ve ağustos aylarında yönetmenliğini yaptığı ilk uzun metraj filmiyle beyazperdede olacağını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oyuncu ve yazar Ercan Kesal, yönetmen Metin Erksan'ı anlattığı "Kendi Işığında Yanan Adam" kitabının imza gününde okurlarıyla bir araya geldi. Burada hem kitabını imzalayan Kesal, hem de okurlarıyla söyleşti.

Yoğun ilgi gören etkinlikte açıklama yapan Kesal, "Uzun zamandır aklımda bir kitap yazmak vardı. Hatta Metin Erksan'ın hayatta olduğu dönemde başlayan bir düşünceydi. Metin Ağabeyi kaybettikten sonra da sanki onunla ilgili anılarımı, düşündüklerimi ve yolculukları yazmam, elzem hale geldi." dedi.

"Artık daha çok kamera arkasında olacağım"

Kesal, Erksan'ı bir çeşit roman kahramanı gibi hayal ettiğini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Hazar Ergüçlü yurtdışına açılıyor

"Eski aldığım notları önüme koyarak, onunla olan hikayelerden bana kalanları kitap haline getirdim. 2019 yılında bir kitap projem daha var. Daha doğrusu bekleyen bir kitap dosyası var. 'Nasipse Adayız' filminin güncesini yazdım. Filmin tüm oluşum sürecini anlatan bir kitap oldu. 'Bir Zamanlar Anadolu'da filminin de güncesini kitaplaştırmış ve yayımlamıştım. Bunu okurlarım bilirler."

İlk uzun metraj filmiyle izleyici karşısına çıkacak

Yeni bir proje üzerine de çalıştığını söyleyen Kesal, "Kendi filmimi çektim. Temmuz ve ağustos aylarında yönetmenliğini yaptığım ilk uzun metrajlı filmim, beyaz perdede olacak. Bu dönemde onun post prodüksiyon işleri, festival ve diğer süreçleriyle ilgileniyorum. Ayrıca iki senaryo daha var masamda. Onları tamamlamaya çalışıyorum ama onların yönetmeni ben değilim. Artık daha çok kamera arkasında olacağım. Kendi ikinci filmimin hazırlıklarına başlayacağım." diye konuştu.