Filmekimi heyecanı bu haftasonu başlıyor

Filmekimi heyecanı bu haftasonu başlıyor

Sinemaseverlerin heyecanla beklediği Filmekimi, yoğun istek üzerine eklenen seanslarla 2 Ekim Cuma sabahı başlıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Vodafone FreeZone sponsorluğunda düzenlenen 14. Filmekimi'nin İstanbul'daki gösterimleri 11 Ekim'e kadar devam edecek.

Sinemaseverlerin her yıl iple çektiği Filmekimi bu yıl da usta yönetmenlerin son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 46 filmden oluşan zengin programıyla yeni sinema sezonunun habercisi olmaya devam edecek.

14. Filmekimi, 10 gün boyunca Beyoğlu'nda Beyoğlu, Atlas, Kadıköy Rexx Sineması ve Ortaköy'de Feriye Sineması'nda sinefillerle buluşacak.

Ek seans ve sürpriz filmlere dikkat!

14. Filmekimi'nde daha önce duyurulmayan iki film programa eklendi: Deniz Gamze Ergüven'in Fransa'nın Oscar adayı olarak seçilen Cannes ödüllü filmi "Mustang"; Venezüelalı yönetmen Lorenzo Vigas'ın 72. Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan'a layık görülen filmi "Uzaktan".
Antalya Film Festivali yarışma başvuruları açıldı
Filmekimi'nde sinemaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği bazı filmlere de ek seans konuldu:

Bağımsız yönetmen Noah Baumbach'ın, Frances Ha'nın hem başrol oyuncusu hem de ortak senaristi Greta Gerwig ile birlikte yarattığı son filmi "Bayan Amerika";

Paolo Sorrentino'nun, Oscar ödüllü Muhteşem Güzellik filminden sonra çektiği "Gençlik";

Macar yönetmen Laszlo Nemes'in Cannes'dan Büyük Ödül ve FIPRESCI dahil dört ödülle ayrılan "Saul'un Oğlu";

Yorgos Lanthimos'un dünya prömiyerini yaptığı Cannes Festivali'nden Jüri Ödülü ve Kuir Palmiye Özel Mansiyonu ile döndüğü filmi "The Lobster".

Yönetmen sunumlarını kaçırmayın

Filmekimi kapsamında Türkiye prömiyerlerini yapacak olan "Hasret" ve "Baskın" filmlerinin gösterimleri yönetmenlerinin sunumuyla gerçekleştirilecek.

"Hasret" filminin yönetmeni Ben Hopkins, 3 Ekim Cumartesi Beyoğlu Sineması 16.00 seansındaki gösterime katılarak izleyenlerle buluşacak.

Dünya prömiyerini Toronto'da yapan "Baskın" filmi 9 Ekim Cuma Atlas Sineması 21.30 gösterimi yönetmen Can Evrenol ve film ekibinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

İlk kez Edirne'ye de uğrayacak

İstanbul dışında gösterimlere 2011'de başlayan Filmekimi, bu yıl da Türkiye'nin farklı kentlerindeki sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sunmaya devam edecek.

Filmekimi, Vodafone FreeZone sponsorluğunda, bu yıl Ankara, İzmir, Bursa ve Trabzon'daki gösterimlerin yanı sıra ilk kez Edirne'ye de uğrayacak.

Filmekimi tarihleri şöyle:

2-4 Ekim Ankara - Büyülü Fener Kızılay Sineması
9 -12 Ekim İzmir - Karaca Sineması
16-18 Ekim Trabzon - Atapark Avşar Sinemaları
23-25 Ekim Bursa - Cinetech Korupark Sinemaları
23-25 Ekim Edirne - Cinemarine Sinemaları Margi Outlet

Ayrıntılı bilgi için: filmekimi.iksv.org

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS