Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlediği Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin bu yıl dördüncü kez düzenlediği Golden Pumpkin Kısa Film Yarışması Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. “Şiddete karşı 5 dakika” temasıyla kadına şiddeti konu alan filmlerin katıldığı ve öğrencilere yönelik düzenlenen Golden Pumpkin’de birincilik ödülünü “Reçel” filmiyle Sakarya Üniversitesi öğrencisi Numan Şen kazandı.

Ön elemeyi geçen on filmin yarıştığı ve Farmasi Kozmetik sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada ikincilik ödülü “Kemik” filmiyle Marmara Üniversitesi öğrencisi Volkan Güney Eker’in oldu. Yarışmada, “Mor Kelebekler” filmiyle Ege Üniversitesi öğrencisi Özer Kesemen ve “Çırpınış” filmiyle Sakarya Üniversitesi öğrencisi Ezgi Coşkun üçüncülük ödülünü aldı. Jüri özel ödülüne de Üsküdar Üniversitesi öğrencisi Yiğit Akalın’ın “Yarım” adlı filmi layık görüldü.

Festival havasında geçen ödül töreninde konuşan SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Aytekin İşman, uluslararası nitelikte ve geleneksel hale gelen bir yarışmaya öğreimza atmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ekmel Geçer, Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Güzel ve Dr. Öğretim Üyesi Meltem Gönden’in koordinatörlüğünde hazırlanan tören, SAÜ Devlet Konservatuvarı NeviDans Sahne Sanatları Topluluğu’nun dans gösterileriyle de renkli anlara sahne oldu.