Herman Koch’un “Akşam Yemeği” sinemaya uyarlandı

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
Herman Koch’un “Akşam Yemeği” sinemaya uyarlandı
Herman Koch’un “Akşam Yemeği” sinemaya uyarlandı

Hollandalı yazar Herman Koch’un 2009 yılında Doğan Kitap tarafından yayınlanan romanı “Akşam Yemeği” Hollywood tarafından sinemaya uyarlandı. 5 Mayıs 2017 tarihinde ABD’de gösterime giren filmin başrollerini; Richard Gere, Steve Coogan ve Rebecca Hall’ın paylaşırken filmin yönetmen koltuğunda, senaryo yazarı ve yönetmen Oren Moverman oturuyor. Filmin vizyona girmesi ardından, Berlin Film Festivali dünya prömiyerinde ve Tribeca Film Festivali'nde ön izlemesi yapıldı.

Dünya genelinde 2,5 milyon satışa ulaşan ve 42 dile çevrilen kitap, lüks bir restoranda bir akşam yemeği odağında geçiyor. Evrensel ve ahlaki değerleri sorgulayan kitap aynı zamanda çarpıcı kurgusuyla da farklı bir pencere aralıyor.

Herman Koch Hakkında

Herman Koch. Hollandalı romancı, öykücü, televizyon yapımcısı, aktör ve köşe yazarı. 1953’te Arnhem’de doğdu, iki yaşındayken ailesiyle Amsterdam’a yerleşti. Montessori Lisesi’nde başladığı ortaöğrenimi disiplinsizliği yüzünden okuldan atılmasıyla yarım kaldı. Yazar olarak çıkışını De voorbijganger adlı öykü kitabıyla yaptı. Amsterdam ve Montessori eğitim sistemi konusundaki deneyimlerini aktardığı Salinger tarzı bir itiraf-tirat karışımı olan ilk romanı Red ons, Maria Montanelli ile tanındı. Yazarın uluslararası bir ün kazanmasını sağlayan romanı Akşam Yemeği ve Havuzlu Yazlık Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS