Hollywood'da bir Türk: Hazar Tuna

Hollywood'da bir Türk: Hazar Tuna

Türk oyuncu Hazar Tuna, 2018'de ABD'de özel bir kanalda yayınlanacak olan Enlightenments adlı dizinin kadrosuna seçildi.

Wilson Mbiavanga'nın senaryosunu yazıp yönettiği Enlightenments, iki büyük gizli örgütün dünya çapında egemenliklerini kurmak için birbirleriyle olan savaşını konu ediniyor.

MG Cinecraft şirketinin yapımcılığını üstlendiği dizinin 1. sezon çekimleri tamamlandı. Enlightenments , 2018 yılında ABD'de özel bir kanalda yayınlanacak.

Diziye 2. sezonda dahil olacak David Smith adlı karaktere hayat vermesi için 3,5 yıldır New York'ta yaşayan Türk oyuncu Hazar Tuna ile anlaşıldı. Tuna, bir gecede tüm ülkenin gündemine oturan bir iş adamı cinayetini araştırmakta olan gözü kara gazeteciyi canlandıracak. Bir anda kendisini iki örgütün kanlı mücadelesinin içinde bulacak.

Hazar Tuna Kimdir?

23 Ekim 1983’te Bursa’da doğdu. Oyunculuk hayatına Bursa’da tiyatro ile başladı. Müjdat Gezen Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun oldu. The New York Film Academy’den burs kazandı. 2014’te New York’a taşındı. Six Years a Memory adlı kısa metraj filmde oynadı. Tuna, bu filmle ABD’deki yönetmen ve yapımcıların dikkatini çekti.

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS