Hollywood'un en seksi anneannesi 70 yaşında

Hollywood'un en seksi anneannesi 70 yaşında

Hollywood'un en seksi anneannesi olarak tanımlanan Susan Sarandon 70 yaşında.


Dünya sinemasına Ridley Scott'un 1991 yapımı, Geena Davis ile başrolünü paylaştığı “Therma&Louise” kült filmiyle damgasını vuran Susan Sarandon, 1970'te “Joe” ile başlayan beyazperde kariyerini doludizgin sürdürmekte. Birçok ödüle layık görülen, Oscarlara defalarca aday gösterilen Sarandon, Sean Penn ile birlikte rol aldığı “Dead Man Walking” (Ölüm Yolunda) filmi ile prestijli heykelciğe ulaşmıştı. 

Gerçek adı Susan Abigail Tomaling olan ünlü yıldız, boşandığı eşi Chris Sarandon'un soyadını sanat hayatında kullanmayı sürdürmekte. Daha sonra İtalyan film yapımcısı Franco Amurri ile aşk yaşan Sarandon'un bu ilişkiden ilk çocuğu Eva Amurri dünyaya geldi.1992'de “Lorenzo'nun Yağı” yapıtıyla ününe ün katan Sarandon, 1988 -2009 yılları arasında aktör Tim Robbins ile aşk yaşadı ve bu birliktelikten iki çocuğu daha oldu.

İnsan hakları konusunda aşırı duyarlılığı ile bilinen ve kendisini aktivist olarak tanımlayan Susan Sarandon, koyu bir demokrat olup son başkanlık aday adaylığı seçimlerinde Bernie Sanders'e destek vermişti.

2010 yılında merkezi Roma'da bulunan, BM'e bağlı Gıda ve Tarım Örgütü (F.A.O) iyi niyet elçisi tayin edilen Sarandon, açlıkla mücadelede özellikle Afrika ülkelerini gezip konuyu dünya platformuna duyurmaya ve maddi destek bulmaya çalışıyor.

Kendisi ile Roma'da görüştüğümde sinemayı bırakmaya niyeti olmadığını ancak aktivist eylemlerini hayat boyu sürdüreceğini söylemişti. Doğum günün kutlu olsun Susy.

     

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS