İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film

Hem Türkiye hem de dünya sinemasında oldukça önemli yer tutan aksiyondan drama, suçtan animasyona ayın filmlerini sizler için derledik.Soğuk Dağ (Cold Mountain)
Amerikan İç Savaşı bitmiştir ve ardında küllerini bırakmıştır. Savaştan acılarla dönen genç Güneyli bir askerin zihninde yaraların dışında tek bir şey vardır. O da canından çok sevdiği ve hayaliyle yanıp tutuştuğu Ada...
Ada ve Inman, yıllardır birbirine kavuştukları ve tamamen özgür olabildikleri bir hayatın hayalini kurmuşlardır. Ancak ulusun temelinde yatan büyük sorunlar, huzur dolu bir hayatın peşinde olan bu iki insanın peşini bırakmamış ve bırakmayacaktır.
Lincoln
Film, Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. Başkanı olan ve kuzey eyaletlerinde 1861-1865 yılları arasında yaşanan iç savaşa öncülük eden Lincoln'un son dönemlerine ışık tutuyor. İç Savaş'ın hararetli günleri geride kalınca, Abraham Lincoln ile kabinesi arasında fikir ayrılıkları da su yüzüne çıkacaktır. En ciddi görüş ayrılığı ise kölelik konusunda yaşanacaktır.
Oyuncular (The Player)
Büyük bir film stüdyosunda çalışan Griffin Mill, şirkete gelen senaryoların filme çekilip çekilmeyeceğine karar veren bir yöneticidir. Mill'in sürprizsiz hayatı, projesini reddettiği senaristlerin birinden tehdit mektupları almaya başlayınca altüst olur.
Yol
İmralı Cezaevi'nde yatan beş mahkum, kendilerine verilen bir izin sayesinde bir haftalığına köylerine dönebileceklerdir. Ancak yol uzundur, yol tehlikelidir, yol can alır. Dışarıdaki dünya içerdekinden hiç farklı değildir. Zulüm her yerdedir, bu topraklarda insan olmak hiç kolay değildir...
Anadolu topraklarından çıkmış en gerçekçi, en dokunaklı hikayelerin başını çeken Yol üzerine söylenecek çok fazla şey vardır. Yılmaz Güney'in sinemamızın yüz aklarından biri olan bu ölümsüz yapıtı, Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü alarak evrensel anlamda da başarısını kanıtlamıştır.
Endişe
Film, umudunu Çukurova'ya inip pamuğa bağlayan bir ailenin, özellikle de kanlılarının peşinde dolaştığı Cevher'in dramını anlatmaktadır. Cevher, kendine tanınan süre içinde ya kan borcunu ödeyecek ya da öldürülecektir. Kızı Beyaz’ı isteyen hem yaşlı hem de evli olan çiftçi başına "Evet” derse başlık parası hazırdır.
Seyyit Han: Toprağın Gelini
SeyyitHan yıllar sonra köyüne döndüğünde, sevdiği kız Keje’nin, Haydar Bey’e verildiğini öğrenir. Düğün gecesi gözü yaşlı, yüreği yaralı gelin için Haydar Bey, Seyyit'e bir öneride bulunur. Toprağın üzerinde ters çevrilmiş sepetin üzerindeki papatyayı kim vurursa Keje onun olacaktır. Seyyit bunu başarır. Ama sepetin altında toprağa boğazına kadar gömülmüş Keje'nin kanlı başı vardır.
Zavallılar
Çeşitli suçlardan içeriye düşen ve hapishanede tanışan üç yoksul arkadaşın öyküsü... Bu üç arkadaş, tahliye günleri geldiğinde dışarı çıkmak istemezler. İşleri güçleri ve kimseleri olmayan Abuzer, Hacı ve Arap, dışarı çıktıklarında ne yapacaklardır?
Hacı ve Arap bir yana, nereye gideceğini bilmeyen Abuzer için yaşam değişmeyecektir. Yine yalnız, yine büyük kentin sokaklarında açtır...
Gizli Sayılar (Hidden Figures)
Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson tarihin anlatılmayan hikayelerinden birine sahiptir. 3 siyahi kökenli kadın NASA'da büyük işlere imza atmaktalardır. Uzay ve bilimlerinin derinliklerindeki sorunları müthiş zekalarıyla çözmeye çalışan bu kadınlar gelmiş geçmiş en önemli NASA operasyonlarından birinde de büyük rol oynayacaklardır. Dünya yörüngesine çıkan ilk Amerikalı astronot John Glenn'in bütün dünyayı heyecana boğan operasyondaki her adımı bu 3 zeki bilim kadınının yardımıyla olacaktır
Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı
1947’de geçen hikaye, uzun zaman önce emekli olmuş ve Sussex kasabasında evdeki yardımcısı ve yetiştirdiği yeni yetme dedektif oğlu ile yaşamaya başlayan Holmes’u merkezine alıyor. Holmes huzur içerisindeyken birden kendisini 50 yıldır çözülmemiş bir davanın içinde buluverir. Fakat maalesef hafızası eskisi kadar kuvvetli değildir. Bu olaya istinaden hatırladığı tek bir kare vardır: kızgın bir koca ve güzel ama dengesiz bir eş.
İki Babalık (Old Dogs)
10 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
Altı yaşında ikiz çocukları olan boşanmış bir baba ile hovarda ruhlu iş ortağı bu iki çocuğun bakımı ve sorumluluğu iki hafta boyunca üzerine kalınca çareyi ikizler ile birlikte bir yaz kampına katılmakta bulurlar. Yaz kampının yöneticisi Barry ikizlerle birlikte kampa gelen adamların aslında sevgili olduklarını ve ikizleri evlat edindiklerini düşünür. Bu nedenle bir an bile eleştirel gözlerini onların üzerinden ayırmaz.
Onurlu Bir Adam (Men of Honor)
11 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
ABD Donanması'nda baş dalgıç konumuna yükselen ilk siyah olan Charles Breasher’ın gerçek öyküsüne dayanıyor film...
Bu siyahi deniz adamı, bir subayı model almaktadır kariyerinde. Breasher’la önce takışan, sonra yükselişini destekleyen de aynı kişi, yani komutan Billy Sunday olur.
Trendeki Kız (The Girl On The Train)
12 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
Eşinden ayrıldıktan sonra yeniden normal hayatına dönmeye çalışan Rachel Watson, her gün işe giderken bindiği trenle eski kocasıyla bir zamanlar birlikte yaşadığı, şimdi ise eski kocasının yeni ailesiyle birlikte yaşamayı sürdürdüğü evin önünden geçmektedir. Her seferinde aynı acıyı tekrar yaşamamak adına eve yakın başka bir evde yaşayan Megan ve Scott çiftini dikkatle izlemeye, onların hayatlarıyla ilgili kendince yorumlar yapmaya başlar. Yine bir gün trenle oradan geçerken çok kötü bir şeye tanık olur. Ertesi sabah uyandığında geceyle ilgili hiçbir şey hatırlamaz ve televizyonda Megan'ın kaybolduğunu öğrenir.
Umut Işığım (Silver Linings Playbook)
13 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
Pat Salitano, yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. Mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra ailesinin evine geri yerleşen Pat'in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky'yi bu sayede geri kazanmaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir 'iyilik' karşılığı Pat'e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır.
Uykusuz (Sleepless)
14 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
Suç dünyasıyla bağlantıları olan polis memuru Vincent Downs, bir arkadaşıyla birlikte ünlü bir uyuşturucu baronundan kokain çalarken yakalanınca deşifre olur, bunun sonucunda oğlu rehin alınır. Downs, oğlunu kurtarabilmek için her şeyi göze alacaktır.
Uzay Yolcuları (Passengers)
15 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
Avalon adlı uzay gemisi, Homestead II adında çok uzak bir koloniye 5000'den fazla kişiyi götürmek üzere, 120 yıl sürecek bir yolculuk yapmaktadır. Giden kişiler bu yolculuk sonunda sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmek için özel tasarlanmış "uyku kapsüllerinde" uyutulmaktadırlar. Ancak yaşanan teknik bir sorun nedeniyle tamirci Jim Preston ve yazar Aurora Dunn'ın kapsülleri olması gerekenden önce açılır. Gemide bir başlarına kalan ikilinin önünde, hala 90 yıllık bir yol bulunmaktadır.
Buz Devri (Ice Age)
16 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
Buzul çağı, dünyaya hüküm sürmeye başlamıştır. Bu ıssız ve korkunç dünyada bir başlarına olan zavallı hayvanlar, bir şekilde hayatta kalmanın yollarını aramaktadırlar. Uzun tüylü, kendi halinde bir mamut; karizmatik ve dişli bir kaplan ve muzır bir rakun, nasıl olduysa bu kaos esnasında bir araya gelmişlerdir.
Buz Devri 2: Erime Başlıyor (Ice Age: The Meltdown)
17 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
Kahramanlarımız serinin ikinci filmi ile bir kez daha karşımızda. Manny, Sid ve Diego, eriyen buzların arasından kurtulup artık daha keyifli yaşamın tadına varmaya hazırlardır. Ayrıca ekibe yeni yüzler de katılmış durumdadır. Dostumuz Manny, bir aile kurmayı çok ister. Dünyada tek kalan dişi mamut Ellie ile tanıştığında başlangıçta pek de iyi anlaştıkları söylenemez.
Verkaç
18 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
Sedat ile Fikret yedikleri, içtikleri ayrı gitmeyen aynı mahallenin iki gencidir.Tek sevdaları Kadırga Spor Kulübü’dür. Kadırga Spor Kulübü, çim sahaya geçemeyecek kadar yoksul bir kulüptür ve kurtarıcı olarak Hakan isimli bir futbolcuyu transfer etmek istemektedirler. Transfer için kulübün eskilerinden Tevfik Amca arabasını bağışlar. Transfer tarihinin yaklaşması ve arabayı satmak için zamana ihtiyaçları olduğundan Sedat parayı eski sevgilisi Nazlı’nın abisi olan Reşat’tan ister. Reşat eski bir mahallelidir. Ancak zaman içinde zenginleşmiş ve başka bir hayata geçmiştir. Sosyetik eşi Mehtap ve yaşam koçu Cengiz, Reşat’ın bütün hayatına nüfuz etmiş, onu yönlendirmektedirler. Reşat, Sedat’a senet karşılığı istediği parayı verir. Ancak Sedat’ın hesap etmediği bir şey vardır, o da arabanın çalınmasıdır. Sedat bir yandan Cengiz, bir yandan Reşat, bir yandan da Tarık’la mücadele ederken öbür yandan Kadırga’nın tarihi düşmanları Sazlık Spor karşısında muvaffak olabilmesi için mücadele edecektir.
Dört Köşe
19 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
İstanbul’da herhangi bir gün… Nev-i şahsına münhasır dört karakter, bir nezarethane ve bir plan! Aynı gece, aynı nezarethanede bulunan Aşkın, Emel, İrfan ve Muzo haksız yere gözaltına alınmışlardır. Bu onların yaşadığı ilk haksızlık da değildir üstelik! Peki ne yapacaklardır? Birlik olup, düzene karşı “Biz de varız, buradayız, yaşıyoruz.” demek için bir hırsızlık tezgahlarlar. Hak yiyerek güçlü olanlardan çalıp, yaşadıkları tüm haksızlıkları sıfırlayacaklardır. Hedefleri ise cesaret isteyecek türdendir...
Hepsi ve çok daha fazlası D-Smart'ta
20 / 20
İzlemediyseniz hemen izlemeniz gereken 19 film
Kasım ayında D-Smart sinema kanallarında toplam 1077 film gösterilecek. Birbirinden seçkin yerli ve yabancı film ve dizilere daha yakından bakmak için tıklayın.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS