"Kabadayı" ve "Beyaz Melek"ten izleyici rekoru

"Kabadayı" ve "Beyaz Melek"ten izleyici rekoru

Kabadayı ve Beyaz Melekten izleyici rekoru

Türk sinemasının büyük ilgi gören iki filmi "Kabadayı" ile "Beyaz Melek", 2007 yılına rekorla veda etmeye hazırlanıyor.

Şener Şen'in başrolünü üstlendiği "Kabadayı", 10 günde 920 bin izleyiciye ulaşırken, "Beyaz Melek" filminin 40 günlük seyirci sayısı 1 milyon 503 bin 214 oldu.
 
Ömer Vargı'nın yönettiği"Kabadayı" filmi, ilk hafta 540 bin 259 kişi, ikinci haftasında da 380 bin 50 kişi tarafından izlendi.
 
Filmacass ile Fida Film ortak yapımı olan film, 14 aralıktan bu yana geçen 10 günde Türkiye'de 920 bin 309, yurtdışında da 100 bin seyirciye ulaştı.
 
Film şirketi yetkilileri, bu rakamın 2007 yılının ilk 10 gün açılış rekoru olduğunu kaydetti.
 
Başrollerini Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, İsmail Hacıoğlu, Rasim Öztekin ve Aslı Tandoğan'ın paylaştığı, senaryosunu Yavuz Turgul'un yazdığı film, geçmişinde "namlı bir kabadayı" olan Ali Osman'ın bu hayata tövbe ederek kendini güçsüzlere yardıma adamasını, ancak eski sevgilisinin ölümüyle o güne kadar varlığını bilmediği oğluna kavuşmasının ardından yeniden kendini kanunsuz dünyanın içinde bulmasını anlatıyor.
 
"Beyaz Melek"
 
Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği ve başrolünü üstlendiği "Beyaz Melek"de 16 Kasımdan bu yana başarılı bir izleyici grafiği çiziyor.
 
Buna göre, 16 Kasımda 165'i Türkiye, 60'ı yurtdışında olmak üzere 225 kopyayla 260 salonda gösterime giren film, dün akşam itibarıyla Türkiye'de 1 milyon 503 bin 214, Avrupa'da da 246 bin seyirciye ulaştı.
 
Almanya, İngiltere, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Danimarka ve Fransa'da da gösterimde bulunan film, Kırmızıgül'ün ilk yönetmenlik denemesi niteliğini taşıyor.
 
Mahsun Kırmızıgül, Sarp Apak, Ali Sürmeli, Arif Erkin, Bilge Zobu, Cihat Tamer, Cezmi Baskın, Deniz Oral, Emel Sayın, Erol Demiröz, Erol Günaydın, Fadik Sevin Atasoy, Fırat Danış, Gazanfer Özcan, Hüseyin Avni Danyal, İlkay Saran, Lale Belkıs, Necmi Yapıcı, Nejat Uygur, Nurşin Demir, Salih Kalyon, Suna Selen, Tanju Tuncel, Toron Karaca, Tomris Oğuzalp, Yağmur Dilan Bozacı, Yavuz Bingöl, Yıldız Kenter ve Zeynep Tokuş'un rol aldığı film, bir grup insanın hayata ve birbirlerine duyduğu aşk ve sevgiyi konu alıyor.
 
Huzurevi sakinlerinin hüzün vemutlulukla iç içe dünyalarını işleyen filmin yedi hafta süren çekimleri,İstanbul, Adapazarı, Tuz Gölü ve Diyarbakır'da gerçekleştirildi.
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber