Müzik !f İstanbul'dan yükselecek!

Müzik !f İstanbul'dan yükselecek!

18 Şubat'ta başlayacak !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, müzik tutkunlarının yolunu gözlediği filmleri bir araya getiriyor. Janis Joplin'den Blur'e, Kurt Cobain'den The Reddents'a, her biri külte dönüşmüş müzisyenlerin filmleri Türkiye'de ilk kez !f İstanbul'da gösterilecek.

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, bu yıl da müzik tutkunlarını memnun edecek filmlerle geliyor. Janis Joplin'den Blur'e, Kurt Cobain'den The Reddents'a, her biri külte dönüşmüş müzisyenlerin filmleri Türkiye'de ilk kez !f İstanbul'da gösterilecek.

Rock müziğin tanrıçası Janis Joplin'in bugüne dek yayınlanmamış görüntülerine ve söyleşilerine yer veren "Janis: Little Girl Blue/Janis: Hüzünlü Küçük Kız", Joplin'in hayatını anlatan ve ailesi tarafından da onaylanmış ilk belgesel olma özelliği taşıyor.

2006'da çektiği ve Oscar'a aday gösterilen "Deliver Us from Evil" ile tanıdığımız Amy Berg'in yönettiği film, "Piece of My Heart", "Cry Baby", "Summertime", "Mercedes Benz" gibi pek çok Janis Joplin klasiğini bir arada sunuyor ve sanatçının John Lennon, Yoko Ono, Jimi Hendrix gibi yıldız isimlerle birlikte çekilmiş görüntülerini de ilk kez izleme şansı veriyor.
2015'in en iyi 15 filmi
Courtney Love'ın önerisiyle geliştirilen, kızı Frances Bean Cobain'in de yürütücü yapımcısı olduğu film, Cobain hayranlarına bolca gözyaşı döktürecek görünüyor.

Blur hayranları !f'te buluşacak

!f music'in, 90'larda çığır açan müzikleriyle bugünün pek çok grubuna ilham olmaya devam eden brit pop grubu Blur hayranlarına da sürprizi olacak.Sam Wrench'in yönettiği "Blur: New World Towers", geçen yıl Nisan ayında yayınladıkları ve 12 yıl sonra bir araya gelerek yaptıkları ilk albüm olan "The Magic Wrip" için çıktıkları dünya turnesinde Blur'u izliyor ve beş gün boyunca Hong Kong'da grup üyeleriyle zaman geçiriyor. Grubun adı henüz açıklanmayan yeni albümlerinden tüyolar da veren film, kulis ve konser görüntüleriyle bir efsanenin yeniden bir araya gelişini kutluyor.
En çok satan kitaplar
!f İstanbul'da ayrıca, Hip-Hop modasının 70'lerden günümüze uzanan tarihçesini kronolojik bir hikayeyle anlatan Sacha Jenkins belgeseli "Fresh Dressed/Cakalı Faça" yalnızca müzik tutkunlarına değil moda takipçilerine de göz kırparken, kimliklerini hala saklı tutan avangart rock grubu The Reddents'ın 40 yıllık kariyelerini konu alan "Theory of Obscurity: The Residents/ Belirsizlik Teorisi: The Residents" da gösterilecek.Ön satışlar 5 Şubat'ta!

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul'da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir'de gerçekleştirilecek. Festival biletleri ise 5 Şubat'ta biletix'te ön satışa çıkacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS