"O" filmi için palyaçolar ayaklandı

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
"O" filmi için palyaçolar ayaklandı
"O" filmi için palyaçolar ayaklandı

Palyaçolar ünlü korku yazarı Stephen King’e karşı ayaklandılar.

Dünyada palyaçolar Stephen King’in beyazperdeye aktarılan “It” (O) filmi için dayanışma içerisinde korku romanları yazarı Amerikalı Stephen King’e karşı ayaklandılar.

Dünya Palyaçolar Birliği başkanı Pam Moody 1986 yılında yayınlanan ve satış rekoırları kıran “It” (O) romanında çocukları öldürmeyi hedefleyen “Perrywise” adlı palyaçonunun bu mesleği benimseyerek yapanlara kötü imaj aşıladığını ve bu nedenle çocukların korkulu rüyasın haline getirildiğini hatırlatarak "Zamanında kült mini dizi serisi olarak yayınlanan roman yüzünden pek çok üyemiz işini kaybetti. Şimdi piyasaya uzun metrajlı filmi çıkıyor. Roman karakteri aslında bir palyaço değil ancak sanki bir palyaçoya mal edilmiş gibi sunuluyor. Bu da mesleğimizin itibarını zedeliyor” açıklaması yaptı.

Arjantinli Andres Muschietti’nin yönetmenliğini üstlendiği “O” filmi 8 Eylül’de Amerika’da vizyona girdiğinden bu yana pek çok aile çocuklarını özellikle doğum günü partilerinde eğlendirmek için tuttukları palyaçoların anlaşmalarını tek taraflı iptal etmesi üzerine Amerika Palyaçolar Birliği yazar Stephen King hakkında dava açabileceklerini gündeme getirdiler.

“O” filmi Türkiye’de15 Eylül Cuma günü vizona girecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS