Star Wars tüpçüye takıldı

A A

26.12.2015 - 13:46 Son Güncelleme:

"Star Wars: Güç Uyanıyor"; Avrupa ülkeleri, Rusya, Japonya ve Avustralya’nın da aralarında olduğu birçok ülkede en çok izlenen film olurken, Türkiye’de "Tüpçü Fikret"e takıldı.

Star Wars tüpçüye takıldı

Gerçekten Dünya'da var olan 17 Star Wars mekanı!

Dünyada "Star Wars: Güç Uyanıyor" çılgınlığı yaşanıyor. Türkiye hariç. 200 milyon dolar bütçeli film, 1 haftada 760 milyon dolar hasılat elde ederken aralarında Avrupa ülkeleri, Rusya, Japonya ve Avustralya’nın da olduğu birçok ülkenin gişe sıralamasında ilk sıraya oturdu.

2015'in en iyi 10 filmi

Tüm dünyada zirveye oturdu

HT Magazin'den Mehmet Çalışkan'ın haberine göre, "Star Wars: Güç Uyanıyor", tüm dünyada gişesiyle diğer filmlere fark atarken sadece Türkiye'de yerli bir filme geçildi. Gösteriminin üçüncü haftasındaki "Düğün Dernek 2: Sünnet" hafta sonunda 621 bin, "Star Wars: Güç Uyanıyor" ise 334 bin kişi tarafından izlendi. "Düğün Dernek'in 3 haftalık gişesi ise 4 milyon 700 bin oldu.

"Han Solo'nun Chewbacca'sı, Fikret'in tüpü var"

"Düğün Dernek" serisinin yönetmeni ve senaristi Selçuk Aydemir, Star Wars'un Türkiye'de hayran kitlesinin azımsanmayacak boyutta olduğunu belirtip ekledi: "Han Solo’nun Chewbacca'sı varsa Fikret'in de sanayi tipi tüpü var."

"Star Wars: Güç Uyanıyor", birçok ülkenin gişe sıralamasında ilk sırada, Türkiye'de ise ikinci sırada yer aldı.

Dünyada Star Wars, Türkiye’de ise Düğün Dernek için uzun kuyruklar oluştu.