Süper kahramanlar THY ile uçacak

Süper kahramanlar THY ile uçacak

Çizgi roman dünyasının en önemli karakterleri Batman ve Superman Hollywood'un süper prodüksiyonu ile beyaz perdede. Bu senenin ve sinema tarihinin en pahalı yapımları arasında gösterilen "Batman vs Superman: Adaletin Şafağı" (Batman vs Superman: Dawn of Justice) filminin galası New York'ta yapıldı.

Ana sponsorsluğunu Türk Hava Yolları'nın yaptığı filmin çok önemli bir özelliği var.

Sinema tarihinde ilk kez Superman ve Batman tiplemeleri bir araya geliyor.

Amerika'nın efsane çizgi roman yaratıcısı DC Comics'in iki karakteri daha önce ayrı ayrı filmlerle sinema dünyasının karşısına çıkmış ve bütün filmler önemli gişe başarıları elde etmişti.

Filmin gala gecesi New York'taki ünlü Radio City Music Hall'de gerçekleştirildi.

İlk gösterime filmin başrol oyuncularından Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman) ve Jesse Eisenberg'ın (Lex Luthor), Yönetmen Zack Snyder, ünlü oyuncu Will Smith ile Warner Bross'ın CEO'su Kevin Tsujihara ve Hollywood dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Galada yer almayan ancak filmde rol alan ünlü Hollywood yıldızları arasında Jeremy Irons ve Kevin Costner da var.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Hollywood'un ünlü yapım şirketi Warner Bros. ile birlikte gecenin ev sahipleri arasındaydı.Filmi izlemek üzere dünyanın farklı ülkelerinden davet edilen sınırlı sayıda konuk şehirdeki ünlü Peninsula Otel'de konakladı.

THY dışında filmin diğer iki sponsoru Dolby ve otomobil markası Jeep oldu.

Uçaklar havada

Türk Hava Yolları filosundaki en büyük uçaklardan Boeing 777'lerden iki tanesi Batman ve Superman karakterlerinin sembolleriyle halen dünyanın farklı ülkelerine uçuyor.

THY bu hamlesiyle çok noktaya uçtuğu Amerika Birleşik Devletleri ve kuzey Amerika'da popüler karakterler üzerinden çok önemli bir tanıtım hamlesine girişti.Türkiye'nin dünya basınında son olumsuz haberlerle gündeme geldiği bir sırada THY'nin eğlence dünyasında iz bırakacak girişimi, markanın ve Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayacak nitelikte.

Kırmızı yerine siyah halı!

Davetliler, film galalarında uygulanan kırmızı halı yerine Batman'ın ana rengini simgeleyen siyah halı üzerinden yürüyerek salona geçti. Dondurucu havaya rağmen salonun çevresinde binlerce Batman Superman hayranı da yıldızları alkışladı.

300 milyon doları aşan maliyetiyle Hollywood'un en pahalı yapımlarından biri olan Batman Superman Adaletin Şafağı, Türkiye ile birlikte tüm dünyada 25 Mart'ta vizyona girecek.

Filmin bu yılın en çok ses getiren yapımlarından biri olacağına kuşku yok.

Hakan Çelik'e konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Kurumsal İletişim ve Pazarlama birimleriyle birlikte çalışarak dünyada ses getiren bir adım attıklarını söyledi. Aycı, filmin tanıtımına uçaklarda da yer vereceklerini ifade etti.

Deniz aşırı yolculuk yapanlar için THY şimdiden özel seyahat çantaları ve mönüler hazırlanmış.Türk Hava Yolları Instagram, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya mecralarında en etkili havayolları arasında gösteriliyor. Bu filmin yaratacağı rüzgarla bu mecralardaki etkinin katlanacağı tahmin ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS