“The Pope” (Papa) filmi için dev kadro

“The Pope” (Papa) filmi için dev kadro

Katolik dünyasının merkezi Vatikan’da son iki Papa’nın ilginç öyküsü Netflix için “The Pope” (Papa) adıyla beyaz perdeye aktarılacak.

Katolik dünyasının merkezi Vatikan’da son iki Papa’nın ilginç öyküsü Netflix için “The Pope” (Papa) adıyla beyazperdeye aktarılacak. Filmin konusu Alman Papa 16. Benedikt’in seçilmesi sonrası beklenmeyen istifası ve yerine Arjantin’li Papa Francesco’nun Katolik dünyasının ruhani lideri olması.


Alman Kardinal Joseph Ratzinger’in Papa seçilip 16. Benedikt adını aldıktan sonra sağlık nedenleriyle beklenmeyen ve sıradışı istifası ve yerine yine sürpriz bir şekilde seçilen Arjantin’lı din adamı Jorge Mario Bergoglio’nun Francesco adını benimseyip ruhani lider olmasının öyküsü Brezilyalı yönetmen Fernando Meirelles tarafından Kasım ayında Arjantin’de çekimlere başlanacak.


Anthony McCarten’in senaryosunu yazdığı film için iki dev oyuncu ile anlaşıldığı açıklandı. Buna göre Alman Papa 16. Benedikt’i ünlü İngiliz oyuncu Anthony Hopkins, Papa Francesco’yu ise Jonathan Prlce canlandıracak. Her iki aktörün de üstlendikleri karaktere inanılmaz benzedikleri ortaya çıktı.


“The Pope” (Papa) 2018 yılında Netflix’te yayınlanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS