Kelebekler Rotterdam'da da tam not aldı

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
Kelebekler Rotterdam'da da tam not aldı
Kelebekler Rotterdam'da da tam not aldı

Geçtiğimiz günlerde Sundance Film Festivali'nde yönetmen Tolga Karaçelik’in, "En İyi Film" ödülünü alan yeni filmi “Kelebekler”, Avrupa prömiyerini, 47. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yaptı. Avrupa’nın en önemli festivallerinden biri olan Rotterdam Film Festivali kapsamında ilk kez Avrupa’da seyirciyle buluşan “Kelebekler”, burada da sinemaseverlerden büyük alkış aldı.

Tolga Karaçelik’in “Kelebekler”i Sundance başarısından sonra Avrupa Prömiyerini Rotterdam Film Festivali’nde gerçekleştirdi.

Yönetmen Tolga Karaçelik, geçtiğimiz günlerde yeni filmi “Kelebekler”in dünya prömiyerini gerçekleştirdiği Sundance Film Festivali 2018’de tarihi bir başarıya imza atarak, festivalde aynı zamanda "En İyi Film" ödülünü aldı.

Gündeme damgasını vuran “Kelebekler”, Avrupa prömiyerini ise geçtiğimiz salı 47. Uluslararası Rotterdam Film Festivali kapsamında yaptı. Karaçelik’in senaryosunu yazıp yönettiği film; Avrupa’nın en önemli festivallerinden biri olan Rotterdam Film Festivali kapsamında buluştuğu sinemaseverlerden de tam not aldı.

Yakında vizyona girecek

Çok sayıda ödül kazanan “Gişe Memuru” ve “Sarmaşık” filmleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Tolga Karaçelik, “Kelebekler” ile başarı grafiğini yukarıya taşımaya devam ediyor.

Birbirini çok az tanıyan üç kardeşin, yıllardır haber almadıkları babalarının aramasıyla bir araya gelmelerini konu alan “Kelebekler”de; Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncular rol alıyor. Yapımcılığını Tolga Karaçelik, Diloy Gülün ve Metin Anter’in yaptığı filmin ortak yapımcılığını ise Brave Born Production şirketiyle Kerem Bürsin ve Kemal Çömelek üstleniyor.

Festival yolculuğuna devam eden “Kelebekler”in önümüzdeki aylarda vizyona girmesi bekleniyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS