Soundgarden’a yıldız yağdı!

Bu sene 12’incisi düzenlenen Babylon Soundgarden ile katılımcılar yaza veda etti. Gorgon City, The Drums, Anne-Marie, Sevdaliza, Kadebostany, Derrick May, Kalben, Ezhel, Whilk & Misky, Wax Tailor, Cosmin TRG, Juju & Jordash, Adamlar, Hey! Douglas ve daha birçok sanatçı festival boyunca beş ayrı sahnede müzikseverlerle buluştu.Seyircilerin hep bir ağızdan eşlik ettiği şarkılarıyla Kalben, Ana Sahne’de müziği açtı. Kadebostany’nin Castle in the Snow, Walking with a Ghost şarkılarıyla deniz kıyısında dans eden festival katılımcıları akşama Wax Tailor’ın performansı ile devam etti. Festivalin en coşkulu anlarından biri ise İngiliz şarkıcı Anne-Marie sahneye çıktığında yaşandı. Binlerce seyircinin coşkuyla eşlik ettiği Rockabye, Ciao Adios, Alarm ve Either Way gibi şarkılarını seslendiren Anne-Marie’nin ardından Gorgon City sahne aldı.
Radyo Babylon DJ’leri ile festivalde sesi açan Radyo Babylon Sahnesi’nde son zamanların ses getiren ismi Ezhel festival katılımcılarını coşturdu. Ezhel’le Ankara’nın arka sokaklarından gelen müziğe eşlik eden seyirciler, İran asıllı multidisipliner sanatçı Sevdaliza’nın özgün performansıyla dans etti. Radyo Babylon Sahnesi’nde geceye Whilk & Misky ile devam eden katılımcılar, yerel sahnenin özgün isimlerinden Adamlar’ın eğlenceli ritimleriyle buluştu. Amerikalı enerjik surf rock ekibi The Drums, Let’s Go Surfing, Blood Under My Belt gibi şarkılarıyla eğlenceli bir performans sergiledi. Radyo Babylon Sahnesi’nde festivalin son performansı ise 70'li yılların psikedelik, funk ve soul ritimleriyle Hey! Douglas oldu.
Anne Marie, festivalin gece bölümüne damga vuran isimdi. Sevilen parçalarını seyirci ile birlikte seslendirdi. Dünyaca ünlü sanatçının "Rockabye" şarkısını söyleyerek sosyal medyayı sallayan Mehmet Ali Şulan, Türkiye'ye gelen İngiliz şarkıcıyla birlikte sahneye çıkarak düet yaptı. Şulan, "Hayaldi gerçek oldu" dedi.
Red Bull Music Academy Sahnesi’nin ilk konukları Ahu, Men with a Plan ve Rubsilent oldu. Juju & Jordash’ın canlı performansı ile müziğin coşkusunun arttığı Red Bull Music Academy Sahnesi’nde Cosming TRG festival katılımcılarını dans ettirdi. Elektronik müziğin ilham veren isimlerinden Derrick May’in techno ritimleri gece boyunca devam etti.
Katılımcıları 8 Eylül’de Jungle ve Haus’ta DJ setler karşıladı. Müzikseverler, Kimono Bros, Violations Radio, Hünkar, Akın Sevgör, Ece Özel, Blotto, Mustafa Mısır ve Gökhan Bölükbaşı ile Babylon Soundgarden’a hazırlandı.
Festival gününün erken saatlerinde yine Jungle ve Haus’ta başlayan müzik Kimono Bros, Zeynep Erbay, Shangri La, Superyakachi, Y2K Millenium FT. Discolog, Afyonbando, Sonido Tropico, Burak Elvan, Sinan Arslan, Demirabi ve Begu’nun performanslarıyla devam etti.

Müzik ve doğanın bir araya geldiği Babylon Soundgarden’da katılımcılar yaza eğlenceli bir veda etti.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS