Suits Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Suits Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Suits Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Suits Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dizi piyasası özellikle son yıllarda çok büyümüş durumda. Bu piyasa içerisinde her gün yeni diziler yayınlanıyor. Bunlardan bazıları başarılı olup yoluna devam ederken, bazıları ise devam edemeden sonlanıyor. Bunlar arasından başarılı diyebileceğimiz dizilerden biri de Suits.

Suits Dizisinin Konusu Nedir?

 Dizi, öğrenimini yarıda bırakmış fakat oldukça başarılı ve zeki bir adam olan Mike Ross karakterinin hikayesine odaklanıyor. Gerçekleştirmek istediği pek çok hayali olan Mike, hem başına gelen kötü olaylar, hem de büyükannesine bakmak zorunda olması sebebiyle hiçbir zaman gerçekleşmemiştir. Mike, hem para kazanmak için, hem de başkalarına yardımcı olan zekasını kullanır ve başkalarının yerine sınavlara girmeye başlar.

 Bu sürünceme içerisinde Mike bir gün New York'un ünlü avukatlarından biri olan Harvey Specter ile tanışır. Mike, hem hukuk bilgisi üst düzeyde, hem aşırı hazır cevap, hem de oldukça zeki biridir. Bu özellikleri ile Harvey Specter'ı etkilemeyi başarır. Harvey Specter da, yanında ihtiyaç duyduğu asistan boşluğunu Mike ile doldurmaya karar verir. Fakat ortaya bir sorun çıkar. Harvey'in çalıştığı şirkette işe başlayan herkes Harvard mezunu olmalıdır ve Mike henüz üniversite eğitimini bile tamamlamıştır. Şartlar, Mike'ı sanki Harvard mezunuymuş gibi davranmak zorunda bırakır.

 Suits Dizisinin Oyuncu Kadrosu

 Suits dizisinin yaratıcı Aaron Korsh olarak karşımıza çıkıyor. Komedi ve dram türlerine mensup olan dizide, 8 yıl boyunca birbirinden farklı oyuncular boy gösterdi. Dizi boyunca filmin yönetmenliği 32 farklı isim yaparken, senaryosunda ise 25 farklı isim çalıştı. Suits dizisinin yönetmen koltuğunda en çok oturan isimler 17'şer bölüm ile Michael Smith ve Anton Cropper'dır. Filmin başlıca oyuncu kadrosunu ve oynadıkları karakterleri şu şekilde listeleyebiliriz:

Gabriel Macht - Harvey Specter

Rick Hoffman - Louis Litt

Sarah Rafferty - Donna Paulsen

Patrick J. Adams - Mike Ross

Meghan Markle - Rahel Zane

Gina Torres - Jessica Pearson

Suits Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölüm?

 Suits dizisinin ilk sezonu 21 Haziran 2011 tarihinde yayınlandı. 7 Eylül 2019 tarihinde 1. sezon finali yapan dizi, yaklaşık altı ay sonra, 14 Haziran 2012'de tekrar ekranlara dönmüştür. Özellikle ABD'de sevilen bir dizi olarak karşımıza çıkan Suits, tüm dünyada pek çok izleyici tarafından takip edildi.

 Suits toplamda 9 sezon olarak yayınlanmış bir dizidir. Dizinin ilk sezonu 12 bölümden oluşur. Bu bölümlerden ilki pilot bölüm olarak karşımıza çıkar. Dizinin ikinci sezonundan 8. sezonuna kadar olan tüm sezonlarında 16'şar bölüm bulunur. Son sezon olan 9. sezon ise yine 12 bölümden oluşur. Toplamda 9 sezon olarak yayınlanan Suits dizisinin 136 bölümü bulunmaktadır.

 IMDB puanı 8.6 olarak belirlenen ABD yapımı dizinin her bölümü ortalama 43 dakika sürer. Dizi günümüzde devam etmiyor ve 10. sezonun gelip gelmeyeceği de merak konusuydu. Fakat geçtiğimiz dilimde dizinin yapımcıları tarafından 10. sezonun gelmeyeceği bilgisi paylaşıldı.

 Dizi Hakkında Yorumlar

 Dizinin en çok beğenilen yönlerinden biri, dizinin izleyicilere ahlaki ya da siyasi değerleri sorgulatması değil de, ABD'de davalar etrafından dönen entrikaların izleyicilere gösteriliyor olması. Aynı zamanda filmin başkarakteri olan Mike Ross'un hem başarılı, hem de zeki bir karakter olması yine dizinin en beğenilen yönlerinden.

 Aynı zamanda dizinin çok fazla diyalog tarafından boğulmamış olması da, izleyicilerin dizide sevdiği özelliklerden biri. Dizi sürekli olarak hareket halinde fakat bu izleyicilerin dikkatinin dağılmasına sebep olmuyor. Sonuç olarak dizi, bugüne kadar yayınlanmış olan iyi dizilerden biri olarak değerlendiriliyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS