Taboo Dizisinin Konusu Nedir? Taboo Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Taboo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Taboo Dizisinin Konusu Nedir? Taboo Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Taboo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Öncelikle televizyon dizisi sevenler ve en telaşlı uzmanlar için Taboo'nun bir televizyon mini dizisi olduğunu belirtmekte fayda var. Peaky Blinders'ın başarısının ardından Tom Hardy'nin televizyon kariyerini yeniden başlatan BBC dizisinden bahsediyoruz. Özellikle Taboo 2'nin yenilenmesinin resmi duyurusu, ilk sezonun çıkışından birkaç ay sonra Mart 2017'ye kadar uzanıyor. Tabu, 7 Ocak'ta BBC One'da yayınlanan bir dizi. Mutlak kahraman, etraftaki en iyi oyunculardan biri olan Tom Hardy'dir.

Taboo Dizisinin Konusu Nedir? 

Tabu 19. yüzyılın ilk yarısının İngiliz maceracı James Delaney, uzun bir süre evden uzak kaldıktan sonra ailesi ve arkadaşları tarafından ölüme terk edildikten sonra babasının ölümü vesilesiyle Londra sahnesinde büyük bir geri dönüş yapan James Delaney'nin hikayesini anlatıyor. Onunki yeni bir geri dönüş değil: görünüşü aslında oldukça güçlü insanların, özellikle de Hindistan Şirketi'nin liderlerinin planlarını yıkıyor.

 Delaney ailesinin sahibi Amerika Birleşik Devletleri'nde. Bu bir spekülasyon meselesi değil: 1814'teyiz, Büyük Britanya ve Amerika Birleşik Devletleri savaş halindeyiz ve bu topraklar şirketin işleri için özellikle önemli olacak. Buradan, Delaney'nin çocukları ile uğursuz işadamları arasında topyekun bir savaş başlar. Çünkü kahramanımız araziyi Şirkete satmak istemiyor.

 Öncelikle ticari olan ama aynı zamanda içinde bir savaş olduğu için vatansever sonuçları olan bir çatışma. Delaney, memleketten yokluğunda Güney Amerika'dan Afrika'ya dünyayı dolaştı, eski ayinleri ve gelenekleri öğrenerek onunla birlikte ilk birkaç bölümde bir kenara atılan ama hiçbir zaman açıkça ifade edilmeyen bir büyücülük havası getirdi.

 Taboo Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

 Tabu çok popüler olan bir dizi. Ama sadece çok. Her zaman özel ve net karakterlere sahip karakterlerin yanı sıra rekonstrüksiyonları ve ortamları göstermekten büyük gurur duyuyoruz. Yazarların iradesi, izleyiciyi kendi başına büyüleyebilecek sahneler yaratmaktır. Peki oyuncuları kim?

 Tabu dizilerinin kadrosunda isimleri size yeni gelmeyecek birkaç oyuncu var. Ana karakter James Keziah Delaney, Tom Hardy tarafından canlandırılıyor. The Throne of Swords'da Talisa rolüyle küçük ekran seyircisiyle tanınan Oona Chaplin , Zilpha Geary karakterini canlandırıyor. Ayrıca David Hayman (Brace), Michael Kelly (Dr. Dumbarton), Leo Bill ( Benjamin Wilton), Jessie Buckley (Lorna Bow) ve Jonathan Pryce (Stuart Strange).

 Taboo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

 Dizi 2 sezondan oluşuyor. Her sezonda ise 8 bölüm toplamda 16 bölüm var. Oyunda Hardy'den başlayarak, açıkça üst düzey bir prodüksiyondan geçen pek çok unsur var, ancak his şu ki, potansiyel mükemmellikten gelen tüm bu unsurlar, katma değer olmak yerine seriyi dengeledi.

 Açıklığa kavuşturmak bir zorunluluktur.

 Tabu, tek başına pilotun gözden geçirilmesinin devasa hatalara yol açtığı durumlardan biridir. İlk sezonun bölümleri sekizdir, bu yüzden hikayeyi havaya uçurmak ve aktörlerin tüm o güzel şeylerinden ve olası olaylardan yararlanmak için bolca zaman var.

 Taboo Dizisinin İlk Sezon Analizi

 Karanlık, şiddetli ve gizemli, on dokuzuncu yüzyılın başlarında İngiltere Tacı ve Kızılderililer Şirketi ticaretinde sıkışmış şeytani bir karakterin hikayesini anlatan tarihi dizidir. Tom Hardy tarafından yorumlanmış ve kendisi tarafından babası Chips ve Steven Knight, Tabu, bazen o kadar karanlık ki tek renkli görünen, izleyiciyi rahatsız edici kahramanıyla birlikte yeraltı dünyasına sürükleyen bir dönem draması.

 Tom Hardy, Taboo dizi sırasında, türün tarihsel bağlamında temel ve makul olduğuna inandığı, özellikle de bir karakter çıplak ve kanla kaplanırsa tam çıplak sahneler çekmek istediğini belirtti. Sonunda bazı çıplak sahneler çekmeyi başardı, ancak dizinin son versiyonundan kesildi.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS