Tepedeki Ev Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Tepedeki Ev Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Tepedeki Ev Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Tepedeki Ev Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Tepedeki Ev orjinal adı ile ise, The Haunting of Hill House dizisi, büyük merak uyandıran ve gerilimi yüksek diziler arasında yer alır. Yayınlandığı günden bu yana çok beğeni toplayan bu dizi, Dizi Mike Flanagen tarafından Netflix'de yayınlanmak için hazırlanmış bir yapımdır. Dizinin tüm bölümlerinde adrenalin üst düzeydedir.

Tepedeki Ev Dizisinin Konusu Nedir?

 5 çocuğu olan Crain ailesi, maddi durumunu düzeltmeye çalışır. Aile hayalini kurdukları eve çok benzeyen tepedeki eve taşınırlar ve hikaye başlar. Hugh, eşi Olivia ve Steven hariç diğer diğer çocukları evin içinde sürekli garip sesler duymaya başlar. Sesler her geçen gün artar ve değişik görüntüler görmeye başlar.

 Kısa bir süre sonra evde büyük bir trajedi yaşanır ve Hugh, çocuklarını da alarak bu evden ayrılır. Hugh'un evden ayrılmasının üzerinden tam 26 yıl geçer ve artık çocukları birer yetişkindir. Steven Tepedeki Ev'de yaşadıkları ile ilgili bir kitap yazar ve bu kitap aracılığı ile para kazanmaya başlar.

  The Haunting Of Hill House (Tepedeki Ev) Oyuncu Kadrosu ve Karakter İsimleri Nelerdir?

 Hugh Crain: Ailenin babası rolüne hayat verir. Çocuklarına ve eşine düşkün olan bu karakter, 1992 yılında eşi ve çocukları ile birlikte Hill House'a taşınır. O yıl trajik bir olay nedeni ile eşi ile ilişkileri biter. 2018 yılında ise, Hugh, yalnız başına yaşayan ve her gün vicdan azabı çeken bir adama dönüşür.

Olivia Crain: Dizideki ailenin annesi rolüne hayat verir. 1992 yılında taşındıkları evde yaşanan olayların içinde yer alır. Sürekli migren ağrısı çeken Olivia, hayaletler ile sürekli bir iletişim halindedir.

 Shirley Crain: Shirley ailenin en büyük çocuğunu canlandırır. 2018 yılında evlenen ve çok mutlu bir evlilik hayatı olan Shirley, kocası ile bir morg işletir. 1992 yılında tüm olayları unutur.

Theodora Crain: Ortanca kardeş olan Theodora, 1992 yılında yaşanan olayları atlatabilmek için çocuk psikolojisi okumuştur. 2018 yılında ise artık bir pedagog olarak görev yapar ve yaşadıklarını çoktan atlatmıştır.

Luke Crain: Luke, ailenin en küçüğü olan ikizlerden biridir. Olayların yaşandığı sıralar çok küçük olmasına rağmen olayların etkisinden kurtulamamıştır. 2018 yılında alkol bağımlısı olarak hayatına farklı bir yön verir.

 Elenor Crain: Luke'in ikizi rolünü üstlenir. Takma adı ise, Nell'dir. Çocukken yaşamış odluğu olayların etkisini üzerinden bir türlü atamaz. Aynı zamanda karakter uyku felci hastalığı yaşar.

Tepedeki Ev Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

 Yönetmenliğini Mike Flanagan'ın yaptığı bu dizi, ilk olarak 2018 yılında yayınlanmıştır. İlk yayınlandığı günden itibaren büyük beğeni toplayan bu dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Her bir bölüm ise, 60 dakikadan oluşuyor.

 Tepedeki Ev Hakkında İzleyici Yorumları

 Tepedeki Ev dizisi hakkında pek çok izleyici olumlu yorum yapıyor. Netflix yapımı olan bu dizinin senaristliğini ise, Mike Flanagan ile birlikte Trever Macy yapmıştır. Aile draması ve korku türündeki bu filmin her bir bölümü sürükleyici ve aksiyon içerikleri yüksek olduğu için adrenalin her zaman üst seviyededir. Bu nedenle izleyiciler her bir bölümü büyük bir merak ile beklemektedir.

 Tepedeki Ev'deki Tramvatik Gece

 Aileyi koparan ve tekrar bir araya getiren iki tramvatik geceyi konu alan bu film, farklı konusu ve kurgusu ile dikkat çekiyor. Bazı bölümlerinde toplumsal sorunlara da ışık tutan Tepedeki ev, her karakterde ayrı bir duyguyu irdeliyor. Evlilik içindeki çarpık durumları ve eşcinsel ilişkilere göre farklı bakış açılarını derleyen bu dizi, farklı temaları ile dikkat çekiyor.

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS