The Gifted Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? The Gifted Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

The Gifted Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? The Gifted Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

The Gifted Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? The Gifted Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Reed ve Caitlin Strucker, birçok ebeveyn gibi iki kişidir. Hemşire iken bölge savcısıdır. Birlikte, iki genç çocuk yetiştirmenin zorlu macerasıyla karşı karşıyalar. Çocuklar, Lauren ve Andy güçlerini ilk kez gösterene kadar her şey pastoral değilse de normal görünür. O andan itibaren hayatları bin parçaya bölünür. Baskıcı anti-mutant hükümetin çocuklarını yakalayıp laboratuvar kobaylarına dönüştürmesini önlemek için o ana kadar inandıkları her şeyden vazgeçerek kaçmaya zorlanacaklar. İşte The Gifted dizisinin konusu, oyuncuları ve karakterleri ile ilgili tüm bilgiler...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 The Gifted Dizisinin Konusu Nedir?

 Dizi oldukça kısa olmasına rağmen, hikaye boyunca tüm karakterlerin bir evrimi var, bazıları olumlu, diğerleri olumsuz. Hem iyi hem de kötü herkesin geçmişi hakkında çok şey keşfediyoruz ve hepsinden önemlisi neden bir yolu değil de bir yolu izlemeyi seçtiklerini anlıyoruz. Bununla birlikte, onları bu kadar iyi bilmek iki ucu keskin bir kılıç haline geliyor: Bir yandan, hayal gücümüze yer bırakmadan her küçük merakımız tatmin oluyor, diğer yandan da karakterlerin yaptıkları seçimlerle karşı karşıya kaldıklarında hangi yolu izleyeceklerini tahmin etmemizi kolaylaştırıyor. Sonuç olarak, her şey daha açık hale gelir ve belirsizliğin heyecanı kaybolur.

 Buna rağmen, herkesin, hatta ikincil karakterlerin bile, başlangıçtaki ruh halini korumalarına rağmen, etraflarında meydana gelen talihsizliklerden etkilenerek, bir şekilde değişmeyi başardıklarını görmek güzel.

 The Gifted Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

 Yetenekliler, X-Men sinematik evreniyle bağlantılıdır, ancak mutantlardan nefret edilen ve savaşılan alternatif bir zaman çizelgesi içinde gerçekleşir; çizgi romanlarda ve onaylanan sık anlatı çözümü ayrıca yaratıcı ve programcı Matt Nix'ten. Ton dramatiktir ve aksiyon ve maceracı unsurların yanı sıra mutantların evreniyle ilgili apaçık fantezi ve bilim-kurgu içeriğini içerir.

 Oyuncular ve canlandırdıkları karakterler ise şöyledir:

 Stephen Moye; rReed Strucker

 Amy Acker; Caitlin Strucker

 Natalie Alyn Lind; Lauren Strucker

 Percy Hynes; Andy Strucker

 Sean Teale; Marcos Diaz, Tutulma

 Jamie Chung; Clarice Fong, Blink

 Coby Bell; Jace Turner

 Emma Dumont; Lorna Dane, Polaris

 Blair Redford; John Proudstar, Thunderbird

 The Gifted Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

 Dizi 2 sezon ve 16 bölümden oluşuyor. 2017'de vizyona giren ve X-MEN filminin bir yan ürünü olarak tasarlanan The Gifted , Matt Nix tarafından Fox için yaratılan ve Marvel Comics'teki karakterlere dayanan bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, Polaris, Thunderbird ve Blink gibi çizgi roman okuyucularının bildiği karakterlerin yer aldığı, sırasıyla 13 ve 16 bölümden oluşan iki sezon boyunca yayınlandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Açıkçası, ana tema X-Men'in hayali ile çok bağlantılı, mutantlar, farklı ve potansiyel olarak tehlikeli oldukları için popülasyon tarafından kaşlarını çatıyor. Onları durdurmaya çalışırken, bu dizide Sentinel Hizmetleri adında bir devlet hizmeti olan nöbetçileri düşünüyoruz.

 The Gifted Dizisinin İncelemesi

 İnceleme ile başlamak gerekirse The Gifted, bu tarz film ürünlerini sevenler için kesinlikle ilginç bir dizi. Pek çok farklı unsuru karıştırıyor; aksiyon, casusluk, aşk hikayeleri, dramatik sahneler ve işkence. Arsa, her iki mevsimde de iyi yapılandırılmış ve tam gövdelidir. İlki daha çok anlatı faktörüne odaklanırsa, karakterleri ve onları ilgilendiren ilişkileri sunar, ikincisi aksiyon filmi tarzı sahnelerle daha etkili bir yapıya sahiptir. Özel efektler sağduyulu ve bölümlerin kesinti süreleri yok, ancak hepsi anlatı eğilimi açısından oldukça önemlidir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Film dizisinin aksine, televizyon dizisi hikayenin doğrusal bir gelişimine sahiptir. Zamanın ileri geri sıçraması yoktur ve tüm bunlar önceki bölümün doğrudan devamıdır. Dizinin konusu bu tür için tamamen orijinal olmasa da, sürekli olarak yeni karakterlerin eklenmesi, öngörülebilir sonuçlara götüren birkaç bükülmeyi sahaya getiriyor.