The Walking Dead Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? The Walking Dead Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

The Walking Dead Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? The Walking Dead Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

The Walking Dead konusu: Görevdeyken yaralandıktan sonra komadan uyanan Şerif Yardımcısı Rick Grimes, dünyanın artık bıraktığı gibi olmadığını keşfeder. Bir zombi kıyameti gezegeni mahvetti ve o hayatta kalan birkaç kişiden biri. Peki, The Walking Dead oyuncuları kimler?

The Walking Dead Dizisinin Konusu Nedir? 

 Umutsuz ve kafası karışan Rick, kayıp karısını ve oğlunu çabucak bulmaya çalışır. Onlarla ve bir grup kurtulanla birlikte, zombi ordularından uzakta, yeni bir ev bulmak için ülke çapında seyahat eder.

 Çatışmada yaralanan polis Rick Grimes, komaya girer ve insan eti şöhretiyle hayatta kalanlara saldıran ölümsüzlerin yaşadığı kıyamet dünyasında uyanır. Hayatta kalanların büyük şehirlerde toplandığını açıklayan Morgan ve oğlu Duane ile tanıştıktan sonra Rick, karısı Lori ve oğlu Carl'ı bulmayı umduğu en yakın şehir merkezi olan Atlanta'ya doğru yola çıkar.

 Atlanta'nın zombiler tarafından işgal edildiğini ve onu karısını kaybeden yaşlı bir adam olan Dale, kızı Sophia'yla birlikte genç ve nevrotik Carol'ın da aralarında bulunduğu bir grup kurtulanla tanıştıran genç Glenn Rhee tarafından kurtarıldığını keşfeder. İki kız kardeş Amy ve Andrea, Allen ve Donna ikiz çocukları Billy ve Ben ile ve ailesi zombiler tarafından öldürülen tamirci Jim.

 Rick, karısı ve oğlunun yanı sıra, Lori ile bir ilişkiye giren ve şimdi eski arkadaşının varlığına takıntılı olan ve onu öldürmeye çalışacak kadar ileri giden polis arkadaşı Shane'i bulur. Ancak bunu yapamadan, küçük Carl Shane'i vurarak onu öldürür. Bir grup zombi, kendisi ölümsüz olan Amy ve Jim'e saldırır ve Rick'in liderliğindeki bir avuç yaşayacak yeni bir yer aramaya zorlanır.

 The Walking Dead Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Neler?

 Tür: Korku

 Oluşturan: Frank Darabont

 Aktörler: Norman Reedus, Melissa Suzanne McBride, Danai Jekesai Gurira, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Khary Payton

 Yıl: 2010

 Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

 Üretim: AMC Stüdyoları

 Süre: 47 dk

 AMC'nin The Walking Dead filmi, Robert Kirkman ve Tony Moore tarafından yaratılan ve Image Comics tarafından 2003 yılında yayınlanan aynı adlı çizgi romana dayanıyor.

 AMC, ikinci sezondan bu yana canlı bir talk show olan Talking Dead serisinin bölümlerine paralel olarak prodüksiyon ve yayın yapıyor. Yarım saat boyunca oyuncular ve yapımcılar bölümler hakkında yorum yapıyor ve hayranlardan ve izleyicilerden gelen soruları yanıtlıyor. Aynı zamanda San Diego'daki Comic-Con'daki The Walking Dead panellerinin moderatörü Chris Hardwick tarafından sunulan program, diğer ağlar (Bravo, MTV) tarafından en çok takip edilen şovlarla zaten test edilmiş bir fikri takip ediyor.

 The Walking Dead Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

 Dizi 10 bölün 147 bölümden oluşuyor. Charlie Adlard ve Tony Moore tarafından çizilen çizgi roman sayfalarından dijital olarak koparılmış bazı parçaları birleştirerek çok güzel bir sekans yaratan Daniel Kanemoto'nun imzasını taşıyor. Ancak ilk çıkışından birkaç gün önce AMC, açılış jeneriklerinin dizinin atmosferine daha uygun, diziyi karakterize eden yetersizlik ve tehlike anlamında halka eşlik edebilecek bir diziyle değiştirildiğini belirtti.

 The Walking Dead'in ilk çıkışı Amerika Birleşik Devletleri'nde 2010 Cadılar Bayramı gecesinde gerçekleşen, öncesinde özellikle orijinal bir tanıtım kampanyası vardı.

 The Walking Dead Dizisinin Son Sezonunda Neler Oldu?

 Bir inşaat demirine saplandıktan sonra Rick, son bölümünü eve giderken kan kaybederek geçirdi ve bir sürü yürüyüşçünün tam önünde durmayı başardı. Sonra o yayaları ortadan kaldırmak için hala oradayken bir köprüyü havaya uçurdu. Arkadaşları ve ailesi patlamayı gördü ve yürüyüşçülerle birlikte onu öldürdüğünü düşündü.

 Bundan sonra dizi altı yıl atladı. Rick'in geride bıraktığı herkes hala onun öldüğünü düşünüyor. Ele alınacak yeni tehditler ve ele alınacak yeni sorunlarla yoluna devam ettiler (bazıları diğerlerinden daha iyi). Daryl daha sonra Rick'in cesedini bulmaya çalıştı, ancak (belli ki) başarısız oldu.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS