True Detective Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? True Detective Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

True Detective Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? True Detective Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

True Detective, hem ülkemizde hem de dünya çapında ilgi gören ve ekranlarda beğenilerek izlenen gerilim, drama ve suç temaları ile örülü sürükleyici bir dizi. Her sezonu büyük bir merak ve heyecanla takip edilen popüler yapım, özgün senaryosu ve etkileyici oyuncu kadrosu ile aynı türde yayınlanan diğer diziler arasında öne çıkıyor. Polisiye sevenler için gerilim ve aksiyon dolu sahneleri ile nefes kesen True Detective, 2014 yılında başladığı yayın hayatında özel bir yer edindi. Peki, True Detective oyuncuları kimler, dizinin konusu ne?

True Detective Dizisinin Konusu Nedir?

 İlk sezonu Louisiana eyaletinde geçen True Detective'de Martin Hart ve Rustin Cohle adlı iki dedektif Louisiana cinayet işlerinde görevli olarak çalışmaktadır. Dedektiflerin yeni görevi, insanları acımasızca katleden bir seri katilin izini sürmektir. Ama bu iz sürme kolay olmayacaktır. Dosyaya dair soruşturma ve takip işlemleri ilerledikçe dedektiflerin yaşamları da farklı bir yöne doğru sürüklenmeye ve bir takım değişimler yaşamaya başlarlar. Dedektifler 17 yıl boyunca seri katilin izini sürmeye devam ederler.

 Yıllar geçerken seri katili bir türlü bulamayan dedektifler, cinayet dosyasının tekrar açılması sonucu polisler tarafından sorgulanmaya başlarlar. Sürükleyici dizi, her bölümü atlanmadan izlenmesi ve işlenen konuların birbiri ile yakın bağlantısı olan bir akışa haiz olduğundan kaçırılmadan seyredilmesi gereken bir yapım. Dizide bir satanist ayinde öldürüldüğü düşünülen Dora Lange adlı kişi üzerine araştırma yapılmaktadır.

 True Detective Oyuncuları ve İsimleri Neler?

 Geniş bir hayran kitlesi bulunan dizinin oyuncu kadrosu ve isimleri şöyle:

 - Matthew McConaughey: Detective Rust Cohle

 - Colin Farrell: Detective Ray Velcoro

 - Mahershala Ali:Wayne Hays

 - Woody Harrelson: Detective Marty Hart

 - Rachel McAdams:Detective Ani Bezzerides

 - Carmen Ejogo Amelia Reardon

 - Michelle Monaghan: Maggie Hart

 - Stephen Dorff: Roland West

 - Kelly Reilly: Jordan Semyon

 - Taylor Kitsch: Officer Paul Woodrugh

 - Michael Potts: Detective Maynard Gilbough

 - Vince Vaughn: Frank Semyon

 - Scoot McNairy: Tom Purcell

 - Ray Fisher: Henry Hays

 - Chris Kerson: Nails

 True Detective Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

 True Detective dizisine dair en fazla merak edilen ve araştırılan hususların başında ilgi çekici dizinin kaç sezon ve bölümden oluştuğu. Başarılı dizi, toplam 3 sezondan oluşuyor. Yaklaşık olarak 24 bölüm olan dizinin her bir bölümü ortalama olarak 54 ile 60 dakikalık bir serüvene izleyicileri çağırıyor.

 Dizinin Başrol Karakter Analizi

 Dizinin başrollerinde yer alan Rustin Cohle karakteri, insanlarla iletişim kurmakta oldukça zorluklar yaşayan ve asosyal bir yapıda bir kişilik sergiliyor. Rustin, düşünceleri bakımından ise toplumdaki genel yargılar ile çoğu kez bağdaşmayan farklı bir düşünce tarzına haiz.

 Geçmişte kızını kaybeden bir baba olarak bu acı ile baş edebilmek için çareyi alkolde arayan ve alkole kendini adayan bir adam. Martin Hart ise diğer karaktere göre daha farklı. Toplumla uyum içinde yaşayan ve iyi bir iletişim kurabilen bir adam. Aynı zamanda iyi bir aile babasıdır. Seri katilin peşine düşmeleri bu iki dedektifin yaşantılarında da önemli bazı değişimlere yol açıyor.

 True Detective Dizisinin IMDB puanı Kaç?

 12 Ocak 2014 yılında ilk sezonu izleyici ile buluşan dizinin IMDb puanı aldığı oylar sonucu 9'dur. Yüksek IMDb puanı ile seyirci sayısını her defasında daha da artıran bir dizi olmayı başarmıştır. Amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlanan dizi HBO kanalında ekranlar ile tanışmıştır. Dizinin ünlü yönetmeni Cary Fukunaga, senaristi ise Nic Pizzolatto'dur. Her iki isimde kariyer yaşamlarında birbirinden başarılı projelerde ismini dünyaya duyurmuştur.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS