Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası 4 Eylül'de Zorlu PSM'de

Sabancı Vakfı’nın kurulmasına öncülük ettiği ve Ana Destekçisi olduğu Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), 4 Eylül’de Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak. Orkestranın 20 günlük kamp döneminin ardından çıkacağı turnenin ilk adımı olan konser, izleyenlere Şef Cem Mansur yönetiminde bir müzik ziyafeti sunacak. Orkestra konserin ilk yarısını doğumunun 100. yılında Leonard Bernsteın’a ayıracak. Konserin solistliğini ünlü Rus kemancı Alena Baeva üstlenecek.Sabancı Vakfı’nın kurulmasına öncülük ettiği ve Ana Destekçisi olduğu Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), 4 Eylül’de Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak. Orkestranın 20 günlük kamp döneminin ardından çıkacağı turnenin ilk adımı olan konser, izleyenlere Şef Cem Mansur yönetiminde bir müzik ziyafeti sunacak.
Konserin ilk yarısı aynı zamanda Cem Mansur’un da hocası olan dünyaca ünlü ABD’li orkestra şefi, besteci, yazar ve piyanist Leonard Bernstein’a ayrılacak. TUGFO, Bernstein’ı doğumunun 100. yılında ‘Divertimento’ ve ‘Serenade’ adlı eserleri ile anacak. Repertuarda ayrıca Prokofiev’in ‘5’inci Senfoni’ eseri de yer alacak.
Genç müzisyenler Alena Baeva ile aynı sahneyi paylaşacak
TUGFO’nun İstanbul konserinin solistliğini Rus kemancı Alena Baeva üstlenecek. Dünyanın en iyi orkestraları ve aralarında Valery Gergiev, Paavo Järvi ve Vladimir Jurowski’nin de bulunduğu orkestra şefleri ile birlikte çalışan sanatçı, ‘Serenade’ adlı eserde genç sanatçılarla birlikte sahnede olacak. Genç yaşta elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Baeva, başarıları ile genç müzisyenlere örnek olacak. Sabancı Vakfı, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’na verdiği destekle her yıl olduğu gibi genç müzisyenlere sanat dünyasının önde gelen isimleriyle aynı sahneyi paylaşma fırsatı sunacak.
Turne kapsamında toplam 10 konser verecek
Faaliyetlerini Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı çatısı altında sürdüren ve genç müzisyenlere seslerini dünyaya duyurma fırsatı sunan TUGFO, 12. yılında da önemli bir konser maratonuna çıkacak. Orkestra İstanbul’da gerçekleşecek konserin ardından Çekya, Slovakya, Avusturya, Macaristan ve Polonya programları ile birlikte toplam 10 konser verecek. Varşova konserinin solistliğini 20. yüzyılın en büyük piyanisti Stephen Kovacevich üstlenirken, Viyana konseri de Avusturya Radyosu yayınıyla tüm müzikseverlere ulaşacak.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS