Ünlü Fransız şarkıcı Johnny Hallyday 74 yaşında yaşamını yitirdi

izlenme 109
Video: Ünlü Fransız şarkıcı Johnny Hallyday 74 yaşında yaşamını yitirdi
Altmışlı yılların <a class="in-news-link" href="/unlu" target="_blank" title="ünlü haberleri">ünlü</a> Fransız şarkıcısı Johnny Hallyday 74 yaşında tedavi edildiği hastanede yaşamını yitirdi. Eşi Laeticia Hallyday sabaha karşı sosyal medyadan haberi duyurdu.

Altmışlı yılların ünlü Fransız şarkıcısı Johnny Hallyday 74 yaşında tedavi edildiği hastanede yaşamını yitirdi. Eşi Laeticia Hallyday sabaha karşı sosyal medyadan haberi duyurdu.

Fransız müziğinin ikonası olarak bilinen ve 55 yıla sığdırdığı bin kadar beste ile ülkesine rock tarzını sevdiren Johnny Hallyday akciğer kanseri ile savaşıyordu.

100 milyon plak ile Fransa’da kariyer rekoru kıran Johnny Hallyday’ın asıl adı Jean-Philippe Smet’ti ve kendisi gibi şarkıcı olan Sylvie Vartan ile yaşadığı aşk ve evliliği dillere destan olmuştu. Konserleri ile de tanınan Fransız şarkıcı 1998 yılında Paris’in Stade de France stadında üç gün arka arkaya toplam 210 bin hayranı için sahneye çıkarak rekor kırmıştı.

Hastalığına rağmen sürekli beste yapan Johnny Hallyday, mart ayında piyasaya çıkartacak albümünü hazırlıyordu. Ünlü şarkıcının Sylvia Vartan’dan kendisi gibi şarkıcı olan oğlu David ve Nathalie Baye’den de Laura adlı bir kızı bulunuyor.   

  

{$ nextTitle $}
ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS