Ünlü ressamların eserleri Minyatür Sanat Sergisi'nde

Ünlü ressamların eserleri Minyatür Sanat Sergisi'nde

Çekmeköy Belediyesi, resim sanatına damga vuran dünyaca ünlü ressamların tablolarıyla, Minyatür Sanat Sergisi açtı. Picasso, Van Gogh gibi ünlü ressamların çalışmalarından oluşan minyatürlerin yer aldığı sergi bir hafta boyunca ziyaretçilere sergilenecek.

Çekmeköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Minyatür Sanat Sergisi'nde, dünya sanat tarihine yön veren 13 ressamın 33 farklı çalışmasının minyatürleri yer alıyor. Çekmeköy Belediyesi’nin fuaye alanında açılan sergi, bir hafta boyunca ziyaretçilerine sergilenecek. Eserler, daha sonra ilçedeki okullarda sergilenecek.


Gençlerin sanat tarihini öğrenmesi, ressamları ve dünya sanat tarihinde yer edinmiş tabloları tanıması için açılan sergide; Picasso, Frida Kahlo, Osman Hamdi Bey, Abidin Dino, Van Gogh, Dali, Monet, Goya, Leonardo da Vinci gibi ressamların eserlerinin minyatürleri yer alıyor.


Minyatür Sanat Sergisi Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın katıldığı bir törenle ziyaretçilere açıldı. Kaymakam Kansız ve Başkan Poyraz, sergiyi inceleyerek çalışmaları yakından inceledi.


Serginin gençlerin genel kültürüne katkı sunacağını ifade eden Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, “Dünya klasiklerinin içinde yer alan önemli eserlerin ilçemizde kültür faaliyeti olarak insanlarımıza sunulması güzel bir çalışma.  Bu serginin okullarımızda gençlerimize gösterilecek olmasından mutluluk duydum” dedi.


Sergiye ev sahipliği yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Sergiyi açmamızın gayesi dünyaca ünlü ressamların eserlerini Çekmeköylülerle buluşturmak. Gençlerimize tanıtmak için de önümüzdeki hafta sergiyi okullarımıza taşıyacağız” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS