12. Filmekimi 28 Eylül'de başlayacak

12. Filmekimi 28 Eylül'de başlayacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 12. kez düzenlenen Filmekimi, 28 Eylül'de İstanbul'da başlayacak.

İKSV'den yapılan açıklamaya göre, Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleştirilecek Filmekimi, sinema keyfini Türkiye'nin farklı kentlerine taşıyacak.

Usta yönetmenlerin son yapıtları, festival hitleri ve çoğu ödüllü 40'a yakın filmin gösterileceği etkinlik, 28 Eylül-6 Ekim arasında İstanbul'da başlayacak.

Filmekimi, 28-30 Eylül'de Bursa, 4-6 Ekim'de İzmir, 11-13 Ekim'de Ankara ve Trabzon, 25-27 Ekim'de Diyarbakır ve Gaziantep'te sinemaseverlerle buluşacak.

Filmekimi'nde biletler hafta içi 11.00, 13.30, 16.00 seansları için 5 lira, hafta içi 19.00 ve 21.30 seansları ile hafta sonu tüm seanslar için tam 15, indirimli 10 liradan satılacak.

Vodafone FreeZonelulara Filmekimi'nde bir bilete bir bilet hediye kazanma imkanı sunulacak.

12. Filmekimi, usta yönetmenlerin son yapıtlarının da aralarında bulunduğu çoğu ödüllü zengin bir programla izleyicilerle buluşacak.

Berlin Film Festivali'nde başrol oyuncusu Paulina Garcia'ya "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandıran, Sebastian Lelio'nun yönettiği "Gloria", Asghar Farhadi'nin geçen yıl "Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı"na layık görülen "Bir Ayrılık" filminin başarısını takip eden "Geçmiş/The Past", Amerikan bağımsız sinemasının başarılı ismi Jim Jarmusch'un en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen vampir hikayesi "Sadece Aşıklar Hayatta Kalır/Only Lovers Left Alive", kült filmlerin 23 yıl aradan sonra sinemaya dönen yönetmeni Alejandro Jodorowsky'nin son filmi "Gerçeğin Dansı/The Dance of Reality", usta yönetmen François Ozon'un yeni filmi "Genç ve Güzel/Young and Beautiful", "Beşir'le Vals" adlı canlandırma filmiyle Oscar'a aday gösterilen Ari Folman'ın kült bilimkurgu romanı "Gelecekbilim Kongresi"nden uyarladığı "Son Şans/The Congress", bu yıl Filmekimi programında yer alan filmler arasında bulunuyor.

Filmekimi'nin tüm programına "filmekimi.iksv.org" adresinden ulaşılabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS