magazin haberleri

"#FidanChallenge başlasın"

Ünlü rap şarkıcısı Norm Ender, sosyal medya hesabından yeni bir #challenge başlatarak takipçilerinin dikkatini çekti.Norm Ender, son zamanlarda dünyada ve Türkiye'de artan orman yangınlarına dikkat çekmek için sosyal medya hesabından bir video yayınladı.
Ender, çektiği videoda şu ifadeleri kullandı: 

"Merhaba arkadaşlar ben Norm Ender. Son zamanlarda artan orman yangınları ve çevreye verdiğimiz zarardan dolayı çok huzursuzum. Ve birçok insanın bu konuda rahatsız olduğunu gördüm. İstedim ki sosyal medyanın gücünü bu sefer doğa için kullanalım. Ve bir #Challenge başlatmayı düşündüm.TEMA vakfının internet sitesinde fidan bağışlayabileceğiniz bir bölüm var. Ben 500 adet fidan bağışladım. Ve buradan Reynmen'e meydan okuyorum. Hadi bakalım sen kaç adet bağışlayacaksın görelim bakalım? Ve bir şeyin altını önemle çizmek istiyorum. Doğa bize muhtaç değil, biz doğaya muhtacız. O zaman #FidanChallenge başlasın"
Norm Ender'in meydan okumasını kabul eden Reynmen, TEMA vakfına 501 adet fidan diktirdi.
Reynmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Öncelikle böyle bir olayın içerisinde olduğum için çok mutluyum ve challenge'ı başlattığı için Norm Ender'e çok teşekkür ediyorum ve ben de buradan Hadise'ye meydan okuyorum." şeklinde konuştu.
Hadise ise " Merhaba herkese. Çevremize verdiğimiz zararlardan ve orman yangınlarından dolayı ben de çok üzgünüm. Reynmen'in meydan okumasını kabul ettim ve 1000 fidan bağışladım."
"Şimdi Özge Özpirinçci'ye meydan okuyorum. Eminim ki #FidanChallenge çok fazla insana ulaşacak." açıklamasında bulundu.
Özge Özpirinçci de 1000 adet fidan bağışlayarak Buğra Gülsoy'a meydan okudu.
Buğra Gülsoy, Özge Özpirinçci'nin meydan okumasını kabul ederek, "Özge'nin #FidanChallenge  pasını kabul edip, 1000 fidan da benden diyorum ve topu Aslı Enver'e paslıyorum" mesajını yayınladı.
Aslı Enver de 1000 fidan bağışlayarak pası Murat Boz'a attı.
Murat Boz, sevgilisi Aslı Enver'in mesajına şöyle cevap verdi:

#FidanChallenge pasını seve seve kabul ediyorum tatlım. 1000 fidan da benden. Topu İbrahim Büyükak'a paslıyorum
TEMA vakfı yapılan bağışların ardından internet sitelerinden şu açıklamayı yayınladı:

Değerli destekçilerimiz, yoğun ilginiz için çok teşekkür ederiz. Artan Talep nedeniyle fidan stoklarımızı güncelliyoruz. Web sitemizde geçici bir yavaşlık olabilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

(BENAN TOPBAŞ- cnnturk.com.tr)
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS