magazin haberleri

'Acıya bile saygı yok maalesef'

3 Temmuz 2000 tarihinde kalp krizi sonucu yaşamını yitiren usta sanatçı Kemal Sunal, 21'inci ölüm yıldönümünde, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Oyuncunun eşi Gül Sunal ve oğlu Ali Sunal'ın, anmaya katılanları maske takmaları ve fotoğraf çekmemeleri konusunda sık sık uyarmak zorunda kalması dikkat çekti.Posta gazetesinden Suna Akyıldız'ın, "Acıya Bile Saygı Kalmadı" başlıklı yazısı şöyle:"Önceki gün Türk sinemasının efsane ismi Kemal Sunal’ın 21'inci ölüm yıldönümüydü.

Zincirlikuyu’daki mezarı başında eşi Gül Sunal, oğlu Ali, kızı Ezo, gelini Nazlı Sunal ve akrabaları vardı. Sevenleri de Kemal Sunal’ı unutmamıştı. Pandemide olduğumuzu düşünürsek mezarlık oldukça kalabalıktı.

Gül Sunal ve oğlu Ali Sunal maske takmayıp cep telefonlarıyla fotoğraf çektirmek isteyenleri uyardı. Bu da sosyal medyaya ‘maske gerginliği’ olarak yansıdı.

Acıya bile saygı yok maalesef. Hala ünlü cenazelerinde, anmalarında ellerde telefon fotoğraf çekme yarışında herkes.

Keşke tek yarışımız insanca davranabilmek, acıya ortak olabilmek, empati kurabilmek olsa."

"KEMAL BUNA ÇOK ÖNEM VERİYORDU"

Gül Sunal, Kemal Sunal için bir YouTube kanalı açtığını belirterek şöyle konuşmuştu:

"21 yıl uzun zaman ama bize kısa geldi, sanki dün kaybetmişiz gibi acısı özlemi giderek artıyor. Sevenlerini gördükçe mutlu oluyoruz. Dün akşam bir YouTube kanalı açtım..."

"Kemal'in ilk tiyatroya başladığı günden biriktirdiği arşivlediği evrakları, çalışmaları, gazete kupürleri son güne kadar hepsi muhafaza edilmiş durumda. Buna çok önem veriyordu. Hayatta olsaydı o da bunu sosyal medyada sevenleri ile buluştururdu..."

İLYAS SALMAN DA ANMA TÖRENİNDE
Kemal Sunal ile birlikte birçok filmde rol alan 72 yaşındaki oyuncu İlyas Salman, 21 yıl önce yaşamını yitiren Yeşilçam yıldızının anma törenine katılmıştı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS