magazin haberleri

Ahmet Hakan yazdı: Acun Ilıcalı'dan Uğur Yılmaz Deniz ile ilgili 3 mesaj

Sosyal medyada geçmişte yaptığı paylaşımlar nedeniyle Acun Ilıcalı tarafından yarışmadan diskalifiye edildiği açıklanan Uğur Yılmaz Deniz'in ekran başındaki açıklamaları ve gözyaşları sonrası, sürece yönelik sosyal medyadan pek çok tepki gelmişti. Ahmet Hakan o tepkileri Acun Ilıcalı'ya sordu ve Ilıcalı'nın yanıtlarını köşesine taşıdı. İşte o yazı...Masterchef” yarışmasına katılan Uğur Yılmaz Deniz isimli bir yarışmacı var.

Bu yarışmacının geçmişte attığı tweet’ler ortaya çıktı.

*

weet’ler yenilir yutulur cinsten değildi. Küfür kıyamet... Öyle böyle değil. Sallamış da sallamış. Önüne gelene küfürler etmiş. Etnik kesimlere bile ağza alınmayacak şeyler söylemiş. Kabul edilebilir şeyler değil yazdıkları. Resmen nefretlik.

*

Bu tweet’ler ortaya çıktıktan sonra...

Acun Ilıcalı, Uğur’u diskalifiye etti yarışmadan.

*

*

Ve fakat...

Diskalifiyenin gerçekleştiği programda...

Uğur, kendisini öyle güzel ifade etti ki...

Herkes etkilendi.

Yıllar önce attığı o tweet’leri, ergenlik döneminin affedilmez hataları olarak niteledi... İçten bir pişmanlık sergiledi. Tepkileri anlayışla karşılayan bir edası vardı. Cemil Çiçek’in gündeme getirdiği tabirle “tevbe-i nasuha” yoluna başvuruyordu.

*

Herkes gibi ben de çok etkilendim bu samimi pişmanlıktan.

Hemen Acun’u aradım.

Dedim ki:

*

“Bu denli pişman olmuş birine kıymasaydınız. Bir şans daha verseydiniz. Ne olurdu?”

*

Acun, şu üç mesajı verdi:

*

- BİR: Uğur’un ettiği küfürler, kitlesel bir nitelik taşımasaydı belki durum toparlanabilirdi. Ama o küfür üzerine bizim tepkisiz kalmamız, küfre sahip çıktığımız anlamı taşıyacaktı. Bunu kimseye anlatamazdık.

*

- İKİ: Uğur’u ekranda uğurlarken... Kendisini ifade etmesine imkân tanıdık. Amacımız Uğur’un yaşadığı derin pişmanlığı kamuoyuna yansıtmasını sağlamaktı. Bu amacımızı sağladık.

*

- ÜÇ: Biz her zaman yarışmacılarımıza sahip çıkıyoruz. Uğur şu anda mutlu. Mutluluğunu da ifade ediyor. Tüm toplumu etkileyen samimi pişmanlıktan sonra Uğur bu konuyla ilgili bir mağduriyet yaşarsa ben yanında yer alırım.

*
Adam haklı abiler. Dağılabiliriz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS