hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Alparslan Büyük Selçuklu Leon kimdir? Kont Leon Özgür Çevik hangi dizilerde oynadı? Yabancı Damat'da oynuyordu!

  Alparslan Büyük Selçuklu Leon kimdir Kont Leon Özgür Çevik hangi dizilerde oynadı Yabancı Damatda oynuyordu
  expand

  Alparslan dizisindeki Leon kimdir? sorusu gündemde... Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Sevilen dizideki Leon adlı karakteri dikkat çekti. Özgür Çevik'in hayat verdiği Leon karakteri ilgi gördü. İşte Özgür Çevik’e dair bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alparslan Büyük Selçuklu Leon karakteri sorgulanıyor. Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları arasında Özgür Çevik yer alıyor. Özgür Çevik dizide Leon’u canlandırıyor. Peki ama TRT 1'nin yeni dizisi Alparslan Büyük Selçuklu'da Leon’u kim oynuyor? 

  Alparslan Büyük Selçuklu Leon kimdir?

  Dizide Özgür Çevik'ın canlandırdığı karakter dengeleri değiştirecek. 

  Özgür Çevik kimdir?

  Özgür Çevik 27 Mayıs 1981 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ankara'da dünyaya gelmiş olmasına rağmen ailesinin taşınması nedeniyle 5 yaşına kadar İstanbul'da büyümüştür. Ardından ilkokulu Amasya'da, liseyi ise Bingöl ve Kocaeli'de okumuştur. Özgür Çevik şu an 41 yaşındadır.

  Uzun süre il il gezmek zorunda kalan sanatçının İstanbul'a yeniden dönüşü ile 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nü kazanması ile olmuştur. Bu aynı zamanda Özgür Çevik'in sanat kariyerinin de başlangıcı olacaktı. Zira bu üniversitede müzik yaşamına da devam etmiştir. 2007 yılında ise bu üniversiteden mezun olmuştur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  Henüz üniversiteden mezun olmadığı dönem, 2004 yılında Akademi Türkiye adlı yarışma programına katılan Çevik, bu yarışmada gerek oyunculuk performansı, gerek görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

  Aynı yıl başlayan Yabancı Damat adlı dizide başrol olan Özgür Çevik, 2007 yılına kadar süren ve efsane haline gelen bu dizide Niko, yani Yabancı Damat karakterini canlandırmıştır.

  Yabancı Damat ile dizi kariyerine hızlı bir giriş yapan Özgür Çevik, Avrupa Yakası'nın 150. bölümüne konuk oyuncu olarak katıldıktan sonra başarılı projelerde yer almaya devam etmiştir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow