Son Dakika

Arka Sokaklar Rıza'nın karısı Ayla kimdir? Hülya Kalebayır Çelik kaç yaşında? Hülya Kalebayır yaşamı hakkında bilgiler...

A A

21.01.2022 - 02:07 Son Güncelleme:

Arka Sokaklar dizisinde Ayla karakteri merak uyandırdı. Hülya Kalebayır Çelik'in canlandırdığı Rıza'nın karısı Ayla karakteri son bölüme damga vuruyor. Peki ama Kanal D'nin sevilen dizisi Arka Sokaklar'da oynayan Hülya Kalebayır Çelik kimdir?

Arka Sokaklar Rıza'nın karısı Ayla kimdir? Hülya Kalebayır Çelik kaç yaşında? Hülya Kalebayır yaşamı hakkında bilgiler...

Hülya Kalebayır Çelik kaç yaşında? sorusu gündemde... Hülya Kalebayır'ın yaşamı, ailesi, karakteri ilgiyle araştırılıyor. Arka Sokaklar dizisinde Rıza'nın ailesinde yer alan Ayla kimdir?

Arka Sokaklar Ayla kimdir?

Alya Soylu karakterine Hülya Kalebayır Çelik hayat veriyor. 

Hülya Kalebayır Çelik kimdir?

Hülya Kalebayır Çelik 1969 yılında Diyarbakır'da dünyaya gelen isim, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Tiyatro sahnelerinde daha çok gördüğümüz Hülya Kalebayır Asiye Nasıl Kurtulur, Keşanlı Ali Destanı, Yedi Kocalı Hürmüz, gibi çok önemli oyunlarda sahne aldı. 

Televizyonda Melekler Adası ve Köpek isimli dizilerde rol alan deneyimli oyuncunun televizyon kariyerinde ki en önemli adım Arka Sokaklar oldu. Bu dizide Ayla Çelik karakterine can veren usta oyuncu Filiz Taçbaş'ın yerine diziye katıldı.

Oyuncunun Türkiye tarafından tanınırlığını artıran ise eski Trabzonspor ve Milli futbolcu Lemi Çelik ile yaşadığı boşanma süreci oldu. Bu süreçte magazin basınında sıkça gündeme gelen isim9 Ekim 1995 yılında evlendiği Lemi Çelik'ten 2012 yılında boşandı. İkilinin bu evlilikten Su adlı bir kızı oldu.

Hülya Kalebayır Çelik Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde Ayla Çelik karakterini oynuyor.