magazin haberleri

Aynı evde yaşamadan ilişki yürütmek

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı...Aslı Enver ile Murat Boz, 2016’da sevgili olmuş ama Nisan 2018’de ayrılmıştı.

Sonra Kasım 2018’de barışıp yeniden sevgili oldular. İlişkilerinin ayrılmadan önceki ilk bölümünde uzun süre aynı evde birlikte yaşadılar. Ancak geçenlerde bizim Posta’da çıktı; bu kez aynı evde oturmayacaklarmış. Aslı Enver, “Birlikte yaşarken çok yıprandık” düşüncesiyle bu kararı almış.
Birlikte yaşamak gerçekten zordur. İki ayrı karakterdeki insan, aynı evin içinde aynı zamanı paylaşmaya başlayınca sorunlar çıkar. Çünkü birlikte yaşamanın sorumlulukları vardır. Bu sorumluluklar bir süre sonra ilişkinin önüne geçmeye başlar. Tartışmalar çoğalır, kavgaya dönüşür, çiftler farkında bile olmadan birbirlerine baskı yapmaya başlar.
Bu konuyla ilgili araştırma yaparken bir haberle karşılaştım. İngiltere’nin Bradford kentinde yaşayan Clair ve David Burke 16 yıldır birlikte, yedi yıldır evli ama asla aynı evde yaşamıyorlar. Üstelik bir çocukları da var. Claire, ilişkilerinin bu kadar uzun sürmesini ayrı evlerde, ayrı yataklarda uyumalarına bağlıyor. David de “İkimiz de öncelikle kendimize vakit ayırıyoruz, birbirimizi sıkmıyoruz” diyor. Çift, birlikte yaşadıkları takdirde özel ilgi alanlarının ortadan kalkacağına, kendilerine ve birbirlerine olan saygılarının azalacağına inanıyor.
Evet, bu durum bize biraz garip gelebilir ama çok da mantıksız değil. İlişkideki heyecanı canlı tutmanın marjinal bir yolu. Aslı Enver belli ki Murat Boz ile birlikteliğini bu kez kaybetmek istemiyor. Tecrübelerine dayanarak da birlikte yaşamamanın daha iyi olacağını belirtiyor. Ayrı ayrı evlerde yaşayıp birbirleriyle misafircilik oynayacaklar. Belki de bu kez kendileri için en doğru yolu bulmuşlardır.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS