magazin haberleri

Ayşe Hatun Önal'dan Güzide Duran'a 6 aylık koruma kalkanı

Yıllardır mahkemelik olan Ayşe Hatun Önal ve Güzide Duran cephesinde sular durulmuyor. İlk hamle Ayşe Hatun Önal'dan geldi...Eski manken Güzide Duran bir süre önce kavgalı olduğu Ayşe Hatun Önal’ın kendisine sosyal medyadan komplo kurduğunu söyleyerek ağır ifadeler kullandı.
Ayşe Hatun Önal geçen Mayıs’ta Güzide Duran’ın kendisini tehdit ettiği iddiasıyla İstanbul 5. Aile Mahkemesi’nden 1 aylık koruma talebinde bulunmuştu.
Mahkeme Güzide Duran’ın hakaret içeren söz ve davranışlarda bulunmaması, iletişim araçları ile rahatsız etmemesi yönünde karar vermişti. Güzide Duran ile eşi Adnan Aksoy ise itiraz etmişti.
İstanbul Anadolu 12. Aile Mahkemesi 6 Haziran’da 6284 sayılı yasa gereğince Ayşe Hatun Önal’ın 6 ay süre ile Güzide Duran ile aile bireylerine karşı, şiddete ve korkuya yönelik davranışlarda bulunmamasına, iletişim araçları ile rahatsız etmemesine, bu tedbirlere aykırı davranması halinde tutuklanacağı ve hürriyeti bağlayacağı cezaya hükmedileceğine karar verdi. Ayşe Hatun Önal’ın da itiraz hakkı var.
Ayşe Hatun Önal ve Güzide Duran neden kavgalı?
Ayşe Hatun Önal, işadamı sevgilisiyle olan ayrılığında Güzide Duran ile eşi Adnan Aksoy'u sorumlu tutmuş ve olay mahkemeye taşınmıştı. Duran, Önal'ın fotoğraflarını izinsiz kullanarak sahte sosyal medya hesapları açtığını, altlarına tehdit ve hakaret içerikli mesajlar yazarak kendisini zor durumda bıraktığını öne sürmüştü.

Ancak Güzide Duran'ı yeniden sahte hesaplar takip etmeye başlayınca eski manken, isim vermeden Önal'ı suçlayarak zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Akşam’ın haberine göre, profili ifşa eden Güzide Duran; “Yine çıkmış ortaya. Ben de nerede kaldı diye merak ediyordum. Bu yaz single yok galiba. Yazık, sana gerçekten çok acıyorum. Allah ve sabır diyorum, her zaman olduğu gibi… Çünkü bir gün sana acıyan bir tek ben olmayacağım” yazdı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS