Son Dakika

Survivor Ardahan kimdir? Survivor 2022 All Star Ardahan neden Babuş diyor? Babuş kelimesinin anlamı nedir? Babuş kimlere ve neye denir?

A A

25.01.2022 - 20:25 Son Güncelleme:

Survivor 2022 All Star kadroları açıklandı. Yayınlanan fragmanlarda Ardahan Uzkanbaş'ın söylediği 'Babuş' kelimesi dikkat çekti. Peki ama Babuş nedir, kime ve neye denir? İşte babuş ne demek? sorusunun yanıtı...

Survivor Ardahan kimdir? Survivor 2022 All Star Ardahan neden Babuş diyor? Babuş kelimesinin anlamı nedir? Babuş kimlere ve neye denir?

Babuş kelimesinin anlamı merak uyandırdı. Survivor 2022 yarışmasının tanıtımında da dikkat çeken babuş kelimesi ilgiyle araştırılıyor. Peki ama babuş kime denir?

Babuş ne demek?

Babuş kelimesi, baba demektir. Adana-Hatay yöresinde kullanılan babuş, babam, kardeşim gibi anlamlarda kullanılır. Ayrıca "Baboş" kelimesi ise güçlü kuvvetli, cesur, yiğit, iri yapılı. 1. Genellikle erkek çocuklarına söylenen ve sevgi ifade eden delikanlı anlamında bir söz. Fas'ta ise Babuş kelimesi sokakta, her türlü giysinin altına ayakkabı niyetine giyilen bir terlik türü olarak bilinir. 

Survivor Ardahan kimdir?

Sadık Ardahan Uzkanbaş, 1987 senesinde Ardahan‘da doğdu ancak Adana’da ikamet ediyor. 8 yıl Adanaspor altyapı takımlarında forma giydi. Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle futbola ara vermek zorunda kalınca bu süreçte askerliğini tamamladı.  Ardından 2 yıl Dubai’de ilk yurt dışı deneyimini yaşadı. Türkiye’ye döndükten sonra aktif olarak sporla ilgilenen Sadık Ardahan Uzkanbaş, sonrasında Kazakistan’a giderek 6 yıl orada yaşadı.