Bala ne demek? Destan dizisindeki Bala'yı kim oynuyor? Destan Bala (çocuk oyuncu) kimdir?

A A

19.04.2022 - 19:49 Son Güncelleme:

Destan dizisinin oyuncuları ve karakterleri merak uyandırdı. Salı günleri yayınlanan dizide Bala kelimesi gündem oldu. Peki ama Bala ne demek? Bala, Destan dizisinde Akkız ile tanışmaktadır. Akkız'a sırrının güvende olduğu imajı çizer. Peki ama dizide bahsedilen Bala kimdir?

Bala ne demek? Destan dizisindeki Bala'yı kim oynuyor? Destan Bala (çocuk oyuncu) kimdir?

Bala kelimesinin anlamı Destan dizisinde gündem oldu. ATV'de yayınlanan dizide Bala karakterini canlandıran bir çocuktur. Müslüman bir çocuk olduğu belirtilen dizide Bala'nın bildiği sırlar araştırılıyor. İşte Bala kelimesinin anlamına dair bilgiler...

Bala ne demek? 

Bala kelimesi küçük çocuk, yavru anlamına gelmektedir. Balâ kelimesi Türkçe'de "yüksek" anlamına gelir. Farsça bālā veya vālā بالا z "yüksek" sözcüğünden alıntıdır. Farsça sözcük Orta Farsça (Pehlevice veya Partça) bālişt "en yüksek" sözcüğü ile eş kökenlidir. Bu sözcük Eski Farsça aynı anlama gelen bardişta- sözcüğünden evrilmiştir.
 


Destan dizisindeki Bala kimdir?

Destan dizisindeki Bala daha önce bir kurdun safrasını çalmıştır. Çevresi tarafından hırsızlık yaptığı iddia edilmektedir. Akkız'ın koruma isteği Bala ile aralarındaki geçmişi merak ettiriyor. Bala'nın babası ölmüştür, annesi de hastadır.