magazin haberleri

''Bana 'konserini iptal et' diyorsun peki sen...''

''Bana 'konserini iptal et' diyorsun peki sen...''

Funda Arar ve Fazıl Say’ın ardından Türk rock müziğin önde gelen temsilcilerinden Ogün Sanlısoy da artan terör olayları nedeniyle konserlerin iptal edilmesi gerektiğini savunanlara tepki gösterdi. Pek çok sanatçının aksine konserine devam edeceğini belirten Sanlısoy, “Terörün dostu savaş, düşmanı sanattır” dedi.

Ogün Sanlısoy,tepkisini şu sözlerle dile getirdi. “Tabutu Türk bayrağına sarılı olarak son yolculuğuna uğurlanmış, asker bir babanın evladıyım ben… Bu memlekette savaş yüzünden, terör yüzünden kaybettiğimiz her şehit için, her çocuk için, her masum insan için üzülürüm ve etkilenirim ben, ırkına, kökenine, cinsiyetine, dinine bakmadan… “ ifadelerini kullandı.


Müzik benim işim, müzik benim aşkım, müzik benim kendimi, hayatın bende bıraktığı izleri ifade biçimim…Üzüntüm de var içinde umudum da, kırgınlığım da var içinde, kızgınlığım da…” diyen Sanlısoy şöyle devam etti:


“Hadi sen yapma işini bugün…Sen bugün kapattın mı dükkanının kepengini? “Patron ben gelmiyorum bu hafta işe “ dedin mi? Yanında çalışanlara “Üç gün çalışmıyorsunuz , paydos” dedin mi?


Çocuğunun doğum gününü iptal ettin mi iki gün önceki? Düğününü erteleyebildin mi geçen haftaki, ertelemeyene kızabildin mi?”


 


 


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS